Žena veřejně ponížila snoubence kvůli ceně jejího snubního prstenu

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Bored Panda
Před 3 měsíci
1254

Ještě před tím než položí tu velkou otázku, musí se muž nejdříve zeptat sám sebe, kolik je ochoten utratit za snubní prsten.

A byť se určitě mezi vámi najdou tací, kteří jsou toho názoru, že žádosti o ruku by neměly být o drahých špercích, jiní jsou přesvědčeni, že snubní prsten by měl mít hodnotu 1-3 mužových platů.

Jedna žena, která zřejmě zastává druhý názor, se nedávno rozhodla na internetu ponížit svého snoubence poté, co ji zklamal prstenem s příliš malým diamantem.

V anonymním postu na MumsNet (taková anglická kombinace emimino.cz a mimibazaru) si postěžovala na prsten v hodnotě 1 674 dolarů (přes 37 tisíc korun), jako by to byla obyčejná plastová hračka.

Většina diskutujících uživatelů však zřejmě rozčarovanou nastávající nevěstu svou reakcí nepotěšila:

Tahle žena zřejmě čekala, že pro své utrpení z nutnosti nosit prsten, který nemiluje, najde u uživatelek portálu soucit.


Ilustrační fotka; Courtney Barrett via Flickr

A tak se rozhodla ponížit tam veřejně svého „laciného“ nastávajícího manžela


Horriblejesus via Imgur

Původní znění postu v angličtině si můžete přečíst zde.

„Přítel mě požádal o ruku a dal mi prsten, který vybral – s jedním diamantem v bílém zlatě. Byla jsem tak šťastná a vzrušená z toho, jak bude vypadat, ale když jsem ho poprvé uviděla, zklamal mě. První slovo, které mě napadlo, bylo „malý“.

Není na něm nic doopravdy škaredého, prsten s jedním diamantem by byla i moje volba, ale vadí mi celkový dojem – barva zlata, příliš malý diamant, jeho usazení a na můj vkus příliš robustní ramena.

Jeho plat má téměř šest cifer (zřejmě v librách nebo dolarech, pozn. red.) a většinou je velmi štědrý. Ale viděla jsem účet od prstenu a vím, že zaplatil 1674 dolarů – což je mnohem méně, než kolik bych si představovala, že utratí za tak důležitý šperk.

Pokud kolem toho udělám šarádu, bude ze mě akorát více zklamaný, protože v jeho očích ten prsten sedí a není s ním nic v nepořádku. Jen ho bude štvát, že nejsem doopravdy šťastná.

Někdo v práci mu prý řekl, že „pokud je pro ni nejdůležitější jenom prsten, není to pro tebe ta pravá“.

Osobně bych byla nejraději, kdybychom prsten vybrali společně a našli takový, který by se líbil nám oběma. Je to konec konců něco, co budu nosit každý den a zároveň jde o velmi významný šperk.

Vážně jsem ho chtěla milovat, ale prostě to nejde. Byl už někdo v podobné situaci? Co jste udělali?“

Tahle prosba o pochopení a pomoc s depresí nad účtenkou s příliš malou cifrou se však nesetkala s očekávanou reakcí a velmi rychle se rozšířila i na Facebook, kde vše vypuklo naplno:

„Naše prsteny jsou z aplikace Wish. Dohromady stály 25 dolarů. Nezajímá mě to. Naše láska je pro mě důležitější než cena prstenu.“

„Pokud vydělává 6 cifer, možná schválně koupil menší prsten, aby otestoval, jaká doopravdy je a ujistil se, že si nebere materialistickou zlatokopku. Zdá se, že testem neprošla.

„Buď šťastná, že jsi vůbec nějaký prsten dostala – za to, jaká jsi materialistka a povrchní snoubenka, bys zasloužila zůstat navždy sama.“

„Děláš si srandu?! To je pěkně drahé! A nejen to, u tohohle se se přece nejvíc počítá samotná myšlenka. A mimochodem je moc krásný. Doufám, že se na ní vykašlal.“

„To je pravděpodobně příbuzná té nevěsty, která chtěla, aby lidé za možnost jít na její svatbu platili.“


„Prsten nedělá šťastné manželství. To tvrdá práce“ Jsem vdaná 40 let a diamantový prsten nemám. Nikdy jsem žádný nechtěla. Bylo to pro mě vyhození těžce vydělaných peněz. A hádej co? Jsem velmi šťastná!!!“

„Ty jo některé ženské jsou tak chamtivé. Moje první zásnubní a svatební výbava stále 125.00 (2800 korun). Druhá 250 (5600 korun). On tehdy pokukoval po prstenech za tisíc dolarů, ale já řekla v žádném případě. Raději ty peníze použijeme na něco důležitějšího.“

„Na tom chtít krásný a drahý prsten není nic špatného. Ale ponižovat kvůli tomu tvého manžela, s tím už souhlasit nemohu.“


„Pravděpodobně se víc bála reakce svých kamarádek, než aby se zamyslela nad významem takového gesta. Vsadím se. Můj první prsten byl z laciného obchůdku. A stále ho miluju. Po 26 letech spolu mi koupil hezčí. Ale vůbec nemusel. Nosila bych ten původní klidně navždy“


Původní post již uživatelka z webu smazala. Nám nezbývá než doufat, že si svou hloupost uvědomila, anebo že se o tom nastávající dozví ještě před tím, než řekne „ano“.