Žena opustila rodinu poté, co její manžel ochrnul. Nyní se o něj stará jeho 6letá dcera

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Metro
Před 6 měsíci
463


Když jakoukoliv rodinu na celém světě zasáhne tragédie, je vždy důležitá, aby držela pospolu a vzájemně se podporovala. Když ale Číňan Tian Haicheng po autonehodě ochrnul, jeho žena, s kterou byli manželé 7 let, jej opustila. Naštěstí pro něj se od něj neodvrátili úplně všichni.

Podle čínských medií Tian ochrnul od pasu dolů v březnu roku 2016, když si vzal taxíka, který následně havaroval do příkopy u cesty. Jeho žena jej opustila o dva měsíce později a vzala s sebou i jejich staršího potomka.

„Řekla mi, že zůstane jen na pár dní u její matky. Ale už se nikdy nevrátila a vzala s sebou i našeho syna,“ popsal vývoj událostí Tian. Zůstala s ním tak pouze jeho dcera Jia Jia, která se o něj od té doby již skoro dva roky každý den stará.


Jia Jia dennodenně vstává v 6 hodin ráno, načež půl hodiny masíruje otcovy svaly. Poté si umyje obličej a zuby než vyrazí do školy.Jia Jia dennodenně vstává v 6 hodin ráno, načež půl hodiny masíruje otcovy svaly. Poté si umyje obličej a zuby než vyrazí do školy.

Zatímco je ve škole, starají se o čtyřicetiletého otce její prarodiče a jeho rodiče, oba farmáři. Když se vrátí ze školy, nakrmí otce večeří a pomáhá mu s pohybem po jejich domově v severočínské provincii Ning-sia pomocí speciálního mobilního zařízení.Jia Jia svému otci také holí obličej. „Na začátku jsem nevěděla, jak holit a často jsem otce pořezala. Ale otci to nevadilo. Teď už jsem v tom hodně dobrá. Babička říká, že umím oholit krásně do hladka,“ říká o svém dobrodružství dívenka.


Po dotazu na svou matku Jia Jia prohlásila, že se jí po ni vůbec nestýská, protože „se nestará o tatínka“. Chybí jí však její starší bratr.


Tian založil na čínské streamovací aplikaci Kuaishou účet, aby mohl dokumentovat obětavou snahu své dcery. Aktuálně zde má 480 000 sledujících a vzhledem k tomu, že se jeho příběh pomalu a jistě šíří do celého světa, zřejmě u půl milionu nezůstane.

Tagy: