VIDEO: Pokořil Guinnessův rekord ve skládání Rubikových kostek pod vodou. Na jeden nádech

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Twitter / ABC News
Před 4 měsíci
475


Twitter / ABC News

Složit Rubikovu kostku je pro mnoho z nás problém i na suchu a pěkně u stolu. Dostat na každou stranu krychle všech devět stejnobarevných čtverečků může být zábava minimálně na jeden dlouhý zimní večer.

Někteří lidé jsou však ve skládání Rubikovy kostky tak dobří, že si její řešení potřebují ztížit dalšími překážkami. Dnešní příklad zahrnuje Guinnessův rekord v počtu složených Rubikových kostek, které jedna osoba dokáže složit pod vodou… na jediný nádech.

Ještě před pár dny držel rekord jistý Anthony Brook, s který v srpnu 2014 v americkém New Jersey dokázal na jedno nadechnutí pod vodou úspěšně vyřešit celých 5 Rubikových kostek. Nyní, o čtyři roky později, dokázal někdo jiný tento rekord překonat a přidat ještě 6 kostku.

Šlo o mladého muže z gruzínského Tbilisi, který se v pátek 17. srpna ponořil do krychle naplněné vodou, aby se pokusil rekord překonat.


Pixabay

Teprve osmnáctiletý Vako Marchelašvili se dle svých slov připravoval celý poslední půl rok, kdy trénoval několik hodin denně.

„Trénoval jsem opravdu hodně a chtěl jsem rekord překonat – a hlavně se ujistit, že vše bude bezpečné, protože i malá chyba může být v tomto případě život ohrožující,“ řekl dle Reuters Marchelašvili po svém úspěšném pokusu.

Mladík doufá, že jeho rekord vydrží být dlouho nepokořen. A vzhledem k tomu, že jediným způsobem, jak toho dosáhnout, by bylo na jeden nádech vyřešit 7 kostek, zřejmě se to jen tak někomu nepovede. Minulý rekord ostatně vydržel celé 4 roky.

Na úspěšný pokus se můžete podívat zde:

Marchelašvili pod vodou vydržel celkem 1 minutu a 44 sekund. Jeho pokusu o zlomení rekordu přihlížel v aquaparku Gino Paradise v Tbilisi zástup diváků.

Po úspěšném pokusu obdržel od gruzínské Federace rekordů diplom potvrzující jeho dosažený výsledek. Federace je zodpovědná za zaslání video záznamu pokoření rekordu činitelům Guinnessových rekordů jakožto důkazu.

Tagy: