Rybáři mysleli, že na kusu odlomeného ledovce našli tuleně. Pak se ale podívali pozorněji

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Bored Panda
Před 4 měsíci
5938

Život na moři s sebou přináší všechny možné zážitky a výzvy, navíc doslova na dosah krás i velké moci matky přírody, která námořníkům nabízí pohled na svět, který se naskytne během života jen velmi malému počtu z nás.

Rybáři Mallory Harriganová, Cliff Russell a Allan Russell byli nedávno zrovna na lovu krabů pár kilometrů od kanadského poloostrova Labrador, když narazili na něco zcela nečekaného.

Uviděli nějakého tvora, který se nacházel na vrcholu malého kusu ledovce ve tvaru hřibu, jež moře bezmocně odnášelo dál a dál od pevniny. A nešlo o tvora, který by byl uzpůsoben k plavání.

Šlo totiž o hladovějícího, durch mokrého a vystrašeného samečka lišky polární, kolem kterého kroužili racci čekající, až potenciální kořist ztratí veškeré zbývající síly a nebude již schopna se bránit.

„Zřejmě tam uvízl, když hledal potravu,“ řekla Harriganová pro Bored Panda. „Podle Cliffa tam vyrazil za kusem masa, načež se led odlomil a poslal ho na volné moře.“

Posádce bylo jasné, že liška je na ledovci odsouzena k smrti, a tak se ji rozhodli pokusit zachránit. Dostali loď na okraj ledovce, ale tím problémy teprve začaly. Protože tím posledním, co vystresovaná liška chtěla, bylo nechat se chytit skupinkou cizích útočníků.

Nakonec se jim po odsekání části ledu zvíře podařilo podběrákem zachytit a dostat na loď. Měli zřejmě štěstí, že liška byla natolik vysílená, že se na příliš odporu nezmohla. Na palubě rybáři ihned vytvořili provizorní pelech a nabídli lišce něco k snědku.

Vzhledem k jejímu vysílení však téměř celou cestu zpět na pevninu prospala. Prvních 5-6 hodin liška zcela odmítala jíst. Až po prospání a nabrání sil byla ochotna sníst plechovku vídeňských párků.

Po odpočinku a s plným břichem párků byla následně liška na pevnině vypuštěna zpět do svého rajónu. Mallory tvrdí, že tu a tam zachráněného lišáka opět spatří, jak prozkoumává staré boudy pro psy v přístavu. Na další neplánovanou vyjížďku na moře to ale naštěstí nevypadá.

Níže se můžete podívat, jak se celý příběh vyvíjel na fotografiích a videu. Za nás poklona všem zúčastněným obětavcům. A nezapomeňte nám napsat, jestli jste náhodou nějakému tvorovi také hrdinně nezachránili život.


Posádka na lodi pro lov krabů s názvem „The Northern Swan“ (Severní labuť) uviděla necelých 6 a půl kilometru od pobřeží něco zvláštního.Kus ledovce ve tvaru hřibu, na jehož vrcholu uvízl nechtěný pasažér.Rybáři si nejdříve mysleli, že je to mládě tuleně.Ale nakonec se ukázalo, že šlo o samce lišky polární.„Zřejmě tam uvízl, když hledal potravu,“ řekla Mallory Harriganová pro Bored Panda.Rybářům se podařilo vystrašené zvíře nalákat na loď.„Zkusili jsme mu dát brambůrky a sušenky, ale nic nechtěl, dokud se neprobudil. Nakrmili jsme ho konzervou vídeňských párků.“Zpět na souši byla vděčná liška vypuštěna zpět do volné přírody. Členové posádky jí svým dobrým skutkem zachránili život.