Peklo na palubě! Křičící tříleté dítě „mučilo“ cestující 8 hodin v kuse

Autor: Petr Semecký Zdroj: Inside Edition
Před 4 měsíci
1180


Říká se, že na dlouhé lety je lepší přijít připraven. Ideálně s prášky na spaní a kvalitními sluchátky. Své o tom ví i pasažéři letu z Německa do Spojených států amerických, kteří si „užili“ nejdelších 8 hodin života, během kterých museli snášet nezvladatelné dítě na palubě.

Nahrávku přímo z letadla pořídil jeden z pasažérů Shane Townley, který vypověděl, že horší let v životě nezažil. Podle Townleyho se zdálo, že matka, která své dítě zjevně nezvládala, byla na chování svého potomka již zvyklá. „Dítě lezlo po sedačkách, běhalo po palubě a ona nemohla dělat vůbec nic,“ řekl.

Matka nezvladatelného dítěte měla o hyperaktivitě svého syna dopředu upozornit letušky se slovy, že má dítě problémy s chováním. Po pár minutách letu, kdy se ostatní pasažéři snažili dítě ignorovat, se měli začít jeden po druhém dívat s výrazem jasně říkajícím, že toto bude opravdu dlouhý let, na jehož konci si podle Townleyho řada lidí oddechla.

Odborníci upozorňují, že za chování dětí v letadle zodpovídá rodič a tudíž by měl být na podobné situace připraven. Doporučuje se přijít vyzbrojen oblíbenou dětskou pochoutkou či hračkami a neublíží ani mít po ruce oblíbenou knihu dítěte, případně tablet s milovanou pohádkou. Ve většině případů tím zabráníte řadě nevrlých pohledů spolucestujících a zaručíte i sobě klidný let.