„Někdy pláče“: Jaký život nyní prožívá Michael Schumacher

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Paris Match
Před 4 měsíci
400


Jose Luis Roca / AFP / Facebook

Téměř pět a půl let po těžkém úrazu hlavy při lyžování se objevily nové informace o zdravotním stavu legendy Formule 1 Michaela Schumachera.

Michael, který je upoután na invalidní vozík, z kterého se zatím nedokáže postavit, podle všeho není schopen mluvit – avšak každý den údajně dělá malé pokroky.

V roce 2015 italská media napsala, že dvojnásobný otec a sedminásobný mistr světa začal reagovat na hlasy své ženy Corinny a dětí Giny Marii a Micka, přičemž často uronil pár slz.

Podle francouzského magazínu Paris Match dnes už Schumacher i přes svou němost dokáže projevovat mnohem více emocí.

„Když ho posadíte do vozíku čelem k nádhernému panoramatu hor, které se tyčí nad jezerem, Michael někdy pláče,“ řekl magazínu příbuzný, který si nepřál být jmenován.

Schumacherova léčba aktuálně podle všeho zahrnuje asi 15 lidí včetně fyzioterapeuta a doktorů, kteří jej navštěvují v jeho švýcarském domově na břehu Ženevského jezera.

V rámci rehabilitačních cvičení pouštějí terapeuti devětačtyřicetiletému Schumacherovi zvuky motorů F1 a na pozemku okolo domu ho nechávají řídit Volkswagen Golf – to vše ve snaze stimulovat jeho paměť, o kterou při incidentu na lyžích přišel.

Michael byl také údajně nedávno schopen vůbec poprvé provést pár pohybů zcela bez pomoci uvnitř rehabilitačního bazénu.

Schumacherův život se obrátil vzhůru nohama 29. prosince 2013 při lyžování ve Francii, když i přes své známé lyžařské mistrovství v místě mimo sjezdovku při nízké rychlosti narazil do částečně skrytého kamene.

Ten jej následně odmrštil přes 10 metrů daleko, kde hlavou narazil do dalšího kamene. Lékaři jej po incidentu ihned umístili do kómatu, ve kterém se nacházel 6 měsíců.

Michaelův 20letý syn Mick se nyní vydává v otcových stopách jako profesionální závodní pilot.

„Můj otec měl na mou kariéru obrovský vliv,“ řekl pro BBC.

„Byl mým idolem a následuji všechno, co dělal. Snažím se najít něco, co bych mohl sám použít. Obrovsky se podílel na tom, jak řídím teď.“