Nejdražší zbraně na světě stojí v přepočtu 100 milionů, protože jsou vyrobeny z meteoritu

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Cabot Guns
Před 3 měsíci
946


Cabot Guns

Zbraně nejsou používány pouze jako praktické nástroje pro lov nebo sebeobranu. Jsou to také symboly, které jsou ceremoniálně používány minimálně stejně často, jako jsou nošeny vojáky do bojů.

Bylo tomu tak vždy od nepaměti. A mnohem mnohem dříve před tím materiál použitý pro výrobu těchto úžasných zbraní ještě ani nedorazil na Zemi. Letěl hlubokým Vesmírem na kolizním kurzu se svým osudem – naší planetou.


Cabot Guns

Nemusíte být vlastně ani zapáleným milovníkem střelných zbraní, abyste ocenili řemeslo a úsilí, které do těchto výrobků nazvaných „The Big Bang Pistol Set“ vložil jejich výrobce Cabot Guns.

Ale rozhodně musíte být bohatým milovníkem zbraní, pokud byste si je chtěli pořídit. Cenovka ležící před nimi totiž říká 4,5 milionu dolarů neboli 100 milionů korun.


Cabot Guns

Tato dvojice pistolí, vymodelována podle kultovního Coltu M1911, je zcela výjimečná a jediná svého druhu na světě. Oba kousky byly totiž vyrobeny z 4,5 miliardy let starého 35 kilového meteoritu nalezeného v Namibii.

Výroba malých a spletitých komponentů z meteoritu vyžadovala špičkové experty. Inženýři společnosti Cabot museli celý meteorit oskenovat a uměle vymodelovat, aby měli o jeho chemických vlastnostech před samotným zpracováním a zušlechtěním zcela jasno.


Cabot Guns

I tak má finální produkt jasně viditelné nedostatky, které jsou výsledkem obrovských teplotních výkyvů, kterými meteorit procházel během své poutě vesmírem.

Tyto nedostatky však v důsledky vlastně spíš vyzdvihují zcela unikátní charakter těchto zbraní. Povrch zbraní pokrývají tzv. Widmanstättenovy obrazce, což jsou unikátní neuspořádané struktury dlouhých krystalů, které jsou nacházeny často právě v meteoritech.


Cabot Guns

Společnost Cabot Guns zároveň garantuje, že nejde o žádné porcelánové vázičky na výstavku, ale o plnohodnotně funkční zbraně. To jen pro případ, že byste si po zaplacení těch 100 milionů chtěli na střelnici vypálit pár ran.


Cabot Guns

Na závěr zůstává jediná otázka: Dokázali byste za tyhle krásky dát tolik peněz?