NASA připravuje tuhle 17letou dívku na to, že se stane prvním člověkem na Marsu

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: nasablueberry
Před 7 měsíci
585


Cesta na jinou planetu mimo Zemi byla snem lidského pokolení již od chvíle, kdy se možnost dostat člověka do Vesmíru stala realitou. A pravděpodobně ještě dávno předtím.

Dnešní gigantická popularita filmů jako jsou Star Trek nebo Star Wars společně s celosvětově pozitivní reakcí na letošní úspěšný start rakety Falcon Heavy pod taktovkou SpaceX Elona Muska ukazují, že zájem o kolonizaci vnějšího prostoru mimo naši planetu nebyl ještě nikdy tak velký.

Ale zatímco někteří z nás o cestování Vesmírem jen sní, jedna mladá dívka tento sen mění v realitu.

Alyssa Carsonová je 17letá dívka z města Baton Rouge v americkém státě Louisiana, kterou aktuálně NASA intenzivně připravuje na profesi astronautky.

Jejím snem je být první osobou na Marsu a veškeré své úsilí směřuje k tomu, aby byla součástí první pilotované mise na Mars v roce 2033. A zatím se zdá, že má pro něco takového opravdu všechny předpoklady.

Carsonová na svém snu intenzivně pracuje již od útlého dětství a dnes se může pochlubit opravdu ambiciózním životopisem. Stala se první osobou, která navštívila všech 14 Návštěvních center NASA napříč 9 státy a zároveň nejmladším člověkem, který byl přijat a úspěšně ukončil certifikovaný kurz Advanced PoSSUM Acadeny pro astronauty v plenkách.

Jeho úspěšné dokončení znamenalo, že se Alyssa stala oficiálně certifikovanou pro lety do Vesmíru a mohla zahájit plnohodnotný výcvik.

Kromě tohoto výcviku ještě navíc studuje všechny své školní předměty ve čtyřech různých jazycích (angličtina, čínština, francouzština a španělština).

Kromě studií a výcviku je Carsonová navíc ještě řečnicí a prostřednictvím svých vystoupení se snaží přilákat víc pozornosti k oboru zkoumání Vesmíru, stejně jako motivovat každého, aby se nebál jít za svými sny.

Její sny a s tím spojené časové nároky zřejmě znamenají, že myšlenky na randění a rodinu budou muset být prozatím odsunuty někam do (neznámé) budoucnosti. Carsonová ale dle svých slov tuto oběť chápe a je odhodlaná svého cíle dosáhnout.

Více informací: Facebook

Seznamte se, 17 letá Alyssa Carsonová, kterou NASA i přes její věk trénuje a připravuje na život astronautky.


Alyssa se chce stát součástí první lidské mise na Mars, která by měla být zahájena v roce 2033.


Mise je součástí úsilí vybudovat na Marsu stálou lidskou kolonii, která by jednoho dne mohla náš zachránit náš druh.


Alyssa poprvé zatoužila vydat se k Marsu již ve 3 letech, když sledovala animovanou dobrodružnou pohádku „Malí Nezbedové“.


A skutečně již od velmi útlého věku začala na tomto svém snu svědomitě pracovat.


V roce 2008 ji její otec Bert Carson přihlásil na United States Space Camp, studijní kurz, který dětem toužícím po kariéře astronautů pomáhá udělat první krůčky a nabrat první důležité informace.


Alyssa se velmi rychle stala vůbec první osobou, která navštívila všechny tři v té době dostupné kurzy, kde mimo jiné dětem přednáší i skuteční astronauté z NASA.


O pět let později se stala rovněž první osobou, která navštívila všech 14 Návštěvních center NASA.

A aby toho nebylo málo, je také nejmladší osobou, která byla přijata a úspěšně ukončila výcvik nazvaný Advanced PoSSUM Academy.


To z ní oficiálně udělalo osobou certifikovanou pro lety do Vesmíru. A dveře k plnohodnotnému výcviku na astronautku byly otevřené.


I přes to, že jde o velmi náročný výcvik, Alyssa zároveň stíhá studovat všechny své školní předměty, a to ve 4 různých jazycích.


Než se bude moci stát skutečně plnohodnotnou astronautkou, bude muset dosáhnout 18 let. Mezitím se stala i nejmladší osobou, která kdy zažádala o přijetí na Mezinárodní vesmírnou univerzitu.


Byť je zřejmé, že její ambiciózní cíle zřejmě odsunou randění nebo rodinu až na druhou kolej někam do zatím neznámé budoucnosti...Alyssa si je této oběti vědoma a hodlá svého cíle dosáhnout.


Tagy: