Francouzská žena „porodila“ gumovou rukavici a obvazy, které v ní zapomněl chirurg

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Telegraph
Před 4 měsíci
1409


Pixabay

Přinejmenším bizarní situaci zažila francouzská žena, která prakticky „porodila“ latexovou rukavici a pětici obvazů, které v její děloze údajně „zapomněl“ při operaci chirurg.

Osmačtyřicetiletá žena, jejíž jméno nebylo zveřejněno, podstoupila operaci na soukromé klinice v jihofrancouzském městě Marseille. Šlo o ablaci endometria, což je podle všeho méně invazivní cesta k zastavení menstruací než hysterektomie.

Zákrok byl proveden loni v dubnu, načež lékaři ženě oznámili, že „vše proběhlo v pořádku“.

Brzy po operaci však přišly nesnesitelné bolesti, které ženě bránili i ve spánku, nemoci a velké obtíže s močením.

„Měla jsem pocit, jako by mě někdo do břicha bodal nožem, ale považovala jsem to za potíže spojené s operací,“ řekla pacientka listu Le Parisien.

„Samozřejmě jsem se o těchto komplikacích zmínila sestře i chirurgovi. Bylo mi však řečeno, že to moc prožívám, a tak mi bez jakéhokoliv dalšího vyšetření jen předepsali léky proti bolesti.“

Žena odešla domů, ale bolest pokračovala.

„Po třech dnech nesnesitelné bolesti v podbřišku jsem začala mít velmi silné kontrakce. Nakonec jsem vyloučila rukavici a pět obvazů,“ popsala žena. Kontrakce u ní trvaly celkem čtyři hodiny a zanechaly ji „v kaluži krve“.


Když si uvědomila důvod jejich přetrvávajících problémů, zamířila rovnou zpátky na kliniku, aby s „nálezem“ konfrontovala chirurga. Setkala se však s podle ní šokující reakcí, když jí na rukavici a obvazy chirurg odvětil: „Pokud nejste spokojená, obraťte se na mou pojišťovací společnost, jsem velmi dobře pojištěn.“

„Okamžitě začal vážnost toho, čím jsem si prošla, zlehčovat a začal vinit sestry, na které podle svých slov během operace mnoho věcí delegoval. Ani se mi neomluvil,“ vypověděla dále žena, která po tomto zážitku nebyla dalších sedm měsíců schopná pracovat, dodnes trpí chronickými infekcemi močových cest a musela vyhledat pomoc psychologa.

Co ji podle jejich slov šokovalo nejvíc, byl doktorův vlažný přístup k celé situaci.

„Byl velmi arogantní a na vysvětlení mých problémů se díval velmi skepticky. Každý z nás může udělat chybu, ale jeho postoj mě donutil podat právní stížnost,“ dodala žena, podle které jí jde i o to, aby se nic podobného nemohlo stát nikomu dalšímu.


Realita je totiž taková, že jí předměty uvnitř dělohy mohly způsobit infekci krve a přímo ji tak ohrozit na životě. Jediným štěstím byl tak zřejmě fakt, že se jejímu tělu podařilo vypudit cizí předměty ven z organismu prostřednictvím kontrakcí.

Tagy: