Fotografie, které vás donutí se zamyslet: Děti z celého světa vyfocené se svými hračkami

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: gabrielegalimberti.com
Před 4 měsíci
715

Hračky dokáží o zázemí dítěte, rodině a dokonce i o povoláních rodičů odvyprávět celý příběh. Tuto sérii fotografií nazvanou „Příběhy hraček“ (Toy Stories) nafotil italský fotograf Gabriele Galimberti během své 18 měsíční cesty kolem světa, při které fotil děti s jejich hračkami.

Gabriele si mnohdy s dětmi chvíli hrál, než začal fotit. A velmi rychle začal pozorovat, jak rozdílně děti z různých zázemí na jeho přítomnost reagovaly:

„Nejbohatší děti byly víc lakomé. Nejdříve mi vůbec nechtěly dovolit, abych se jejich hraček dotkl a chtělo to trochu času, než jsem si s nimi mohl začít hrát. V chudých zemích to bylo mnohem snazší. V Africe si děti ostatně nejčastěji hrají venku s kamarády.“

Děti také svým hračkám přisuzují různorodé role – během svých cest Galimberti například potkal chlapce z Texasu a dívku z Malawi, kteří oba věřili, že jejich dinosauři z plastu je v noci ochrání před bubáky.

A i když byl projekt primárně o dětech, fotograf přiznal, že se toho nakonec mnohem víc dozvěděl o rodičích. Hračky dětí totiž zpravidla velmi pěkně a přesně ztělesňují, jaká jsou zaměstnání a koníčky jejich rodičů.

Vydejte se s námi na malé dobrodružství napříč dětstvím a do komentářů nám napište příběh vaší oblíbené hračky z dětství!

Chiwa - Mchinji, Malawi


Jaqueline - Manila, Filipíny


Tangawizi - Keekorok, Keňa


Julia - Tirana, Albánie


Orly - Brownsville, Texas


Botlhe - Maun, Botswana


Li Yi Chen - Šen-jang, Čína


Alessia - Castiglion Fiorentino, Itálie


Enea - Boulder, Colorado


Abel - Nopaltepec, Mexiko


Allenah - El Nido, Filipíny


Lucas - Sydney, Austrálie


Keynor - Cahuita, Kostarika


Arafa & Aisha - Bububu, Zanzibar


Shaira - Bombaj, Indie


Bethsaida - Port-au Prince, Haiti


Ryan - Johannesburg, Jihoafrická republika


Taha - Beirut, Libanon


Pavel - Kyjev, Ukrajina


Watcharapom - Bangkok, Thajsko


Tagy: