Britka vytřela zrak zloději kol i policii. Své kolo si prostě ukradla zpět

Autor: Petr Semecký Zdroj: Daily Mail
Před 3 měsíci
366

Mladá žena z britského Manchesteru pěkně zatočila se zlodějem svého milovaného horského kola v ceně okolo 10 000 korun. Když se ukázalo, že policie její případ přes kamerový záznam činu nehodlá řešit, vypravila se za zlodějem sama.

Žena, která pracuje jako zaměstnanec nemocnice, se po zjištění, že jí policie nemůže pomoci kvůli nedostatku strážníků, vydala hledat své kolo sama. Nalezla ho na aukčním serveru eBay, ze kterého zloděje kontaktovala pod záminkou osobního převzetí vlastního zboží.

Kuriózní na celém případu je, že policie byla o snaze získat kolo zpět předem informována a ženu varovala, aby se se zlodějem sama nesetkala kvůli bezpečnosti. Žena poslechla a vydala se na místo setkání s manželem, bratrem a třemi kamarády, kteří se schovali poblíž domu, kde bylo kolo uschováno.

Naštvaná majitelka se ukázala jako dokonalý hráč pokeru, když s mužem, jenž jí kolo odcizil, sehrála parádní partii šarády. Donutila ho totiž, aby jí kolo půjčil na krátkou testovací projížďku, přičemž jako důkaz o dobrých úmyslech mu předala svůj batoh, jenž byl plný použitých lístků na městskou hromadnou dopravu.

Jakmile žena na kolo nasedla a rozjela se na ulici, začala se maskovat za jedoucím autem a brzy zamířila přímo domů, odkud uvědomila policii o úspěšném získání svého kola. Co na to policie? Ta ženě jen s nadšením (a úlevou) pogratulovala.


Žena poté novinářům vypověděla, že by mladého muže, jenž jí kolo odcizil, na zloděje nikdy netipovala. Mělo se totiž jednat o podsaditého a milého Asiata, se kterým se prý velmi mile povídalo.  

Tagy: