Boháči si nechali na stromy instalovat ostny proti ptákům, aby nekáleli na jejich drahé vozy

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Bristol Post
Před 4 měsíci
777


Boris Smokrovic via Unsplash

Skupinka majetných majitelů bytových domů v anglickém Bristolu se rozhodla pro netradiční ochranu svých zaparkovaných BMW a Audi před ptačím trusem.

Ostny na parapetech a výklencích domů či sochách už jste určitě viděli. Tito koumáci ale boj proti ptákům posunuli přímo na „jejich hřiště“.

Plastovými ostny, které se běžně používají, aby ptáci nehnízdili a nekáleli na budovách nebo v nákupních centrech, totiž ověsili rovnou celé stromy rozkládající se nad parkovacími místy.

Extravagantní řešení pobouřilo kolemjdoucí Jennifer Garrett, která neváhala a podivuhodný úkaz sdílela na svém Twitteru:


Twitter / @JMAGarrett / Anna Francis

„Naše válka proti zvířatům: Ptákům už není dovoleno být na stromech…?! Ostny proti holubům v Cliftonu, Bristolu nad parkovištěm. Už jste tohle někdy viděli? Jakto, že je něco takového dovoleno?“

Tweet paní Garrettové se velmi rychle rozšířil nejen mezi obyvatele Bristolu a ukázalo se, že prakticky nikdo stromům plným ostnů nefandí. Někteří místní podotkli, že ostny jsou na stromech i před dalšími obytnými domy v okolí.

Další kritici polemizovali nad tím, zda ostny nemohou stromy poškozovat:

„Pokud jsou ty ostny na větve přibité, pravděpodobně budou pomalu větve poškozovat a strom díky nim v budoucnu uhyne a spadne,“ napsal jeden z komentátorů.

Ale i když pomineme lhostejnost k lokální ekologii – jak moc si o sobě někdo musí myslet, že vykopne ptáky ze stromů jenom proto, aby ochránil své milované auto?

Obyvatelé domů, kteří si nepřáli být jmenování, vysvětlili, že: „Ostny slouží pouze k ochraně automobilů a jejich instalace nemá žádný jiný důvod.“


Michael Lloyd

„Máme tady velký problém s ptačím trusem. Dokáže opravdu neskutečně znečistit zaparkované vozy a ptáci se navíc z nějakého důvodu v této lokalitě shlukují.“

Obyvatelé vyjádřili pochopení pro kritiky, kteří vidí instalaci ostnů jako příliš kruté řešení, avšak ohradili se tím, že v okolí je spoustu jiných stromů, na kterých mohou ptáci žít.

„Zkoušeli jsme řadu jiných metod, jak ptáky odehnat,“ řekl jeden z obyvatel. „Myslím, že jsme ve větvích měli i dřevěnou atrapu dravce, ale nepomohlo to.“


V reakci na kritiku z Twitteru odpověděl: „Myslím, že lidé jen hledají něco, na co by mohli nadávat.“

Co si o ostnech na stromech myslíte vy? Dá se to pochopit, nebo byste vzali žebřík, vlastnoručně je sundali a přibili obyvatelům na jejich auta? Dejte nám vědět v anketě i do komentů!