Autor nejsledovanější fotografie všech dob je zpět! Tyhle fotky si zarámujete

Autor: Petr Semecký Zdroj: Metro
Před 3 měsíci
629

© Microsoft / Charles O'Rear

Připadá vám úvodní fotografie povědomá? Vězte, že jste ji za svůj život viděli aspoň tisíckrát.

Obrázek nazvaný jednoduše „Blaho“ vytvořil fotograf Charles O'Rear. A ačkoli vám jeho jméno nemusí nic říkat, pravděpodobně jste tuto jeho fotografii v minulosti viděli tolikrát, že by vám na to nestačily všechny prsty na končetinách.

„Blaho“ se totiž stalo výchozím pozadím pro operační systém Microsoftu Windows XP, což z něj díky popularitě tohoto softwaru činí nejvíckrát zhlédnutý obrázek na světě. 


Charles O'Rear © Lufthansa

Fotografie přitom vznikla vysloveně spontánně, když O'Rear projížděl po kalifornské dálnici Sonoma a uviděl prosluněné kopce, jež by stálo za to zvěčnit. A zbytek je minulost.

O'Rear není žádný neznámý nadšenec. Jeho práci můžete například obdivovat díky fotografiím pro National Geographic. Na svou fotografii z Windows XP je nicméně dodnes, 20 let od jejího vzniku, nesmírně pyšný a chystá její pokračování.

Díky spolupráci s leteckou společností Lufthansa O'Rear rozjel projekt New Angles of America, v rámci něhož vytváří nádherné fotografie Severní Ameriky určené jako pozadí moderních chytrých telefonů. 

„Smartphony se staly primárním nástrojem, na němž sledujeme nové zajímavé fotografie, a jsem rád, že toho mohu být součástí,“ říká sám fotograf, který své snímky nabízí na webu newanglesofamerica.com všem, kteří hledají nové zajímavé pozadí na mobil zcela zdarma.

Vybrali byste si?


© Charles O'Rear


© Charles O'Rear

© Charles O'Rear