9 děsivých českých míst, ze kterých mrazí nejen na Dušičky

Autor: Petr Semecký
Před 8 měsíci
409

Vyrazit v období Halloweenu a tuzemských Dušiček na hřbitovní procházku je tak trochu klasika. Věděli jste však, že v Česku existují místa, která jsou děsivá i mimo svátky spojené se vzpomínkou na zesnulé? Vybrali jsme devět, z kterých vám půjde mráz po zádech.


Jihlavské katakomby


Katakomby nejsou ničím příjemným pro obyčejného klaustrofobika. A co teprve, když mu oznámíte, že v 25 km dlouhém podzemí pod Jihlavou řádí tajemný mnich, při pohledu na kterého zešílíte. Přesto sem míří turisté z celého světa.


Hrad Kašperk


Když je hradu 700 let, můžete si být jistí, že tu obchází kdejaký bubák. Na Kašperku, který je obehnán šumavskými lesy a je nejvýše položeným hradem v republice, se prý prohání bývalý majitel hradu a také tu sem tam zahlédnete ducha místní stráže. A aby toho nebylo málo, řádí tu pohanská bohyně Swiza, kterou nevyhnalo ani vysvěcení zdejších pozemků.


Býčí skála


Moravský kras je nádherný, Býčí skále se však lidé raději vyhýbají. V téhle lokalitě byl totiž prý v 5. století pohřben člověk a spolu s ním i několik mladých žen. Řada turistů vypráví, že na místě slýchávají divné křiky, vzlyky a zvolání, ze kterých člověku není příjemně. Prý se zde také v nocích objevují světla na místech, kde není živáčka a mluví se i o lidech vycházejících ze skal, do nichž se se svítáním zase vrací. Ideální na bojovku s přímým odvozem na JIPku.


Hřbitov bohnické léčebny


Přijde vám rozlehlost Olšan slabý čajíček? Zkuste bohnické hřbitovní pozemky, na kterých se vám stáhnou obě půlky do sakra pevného balíčku neštěstí. Pohřbena je tady pěkná sebranka bláznů, vrahů a dalších vyšinutých jedinců. Mezi ty nejznámější patří vrah Gavrilo Princip, který atentátem na Františka Ferdinanda d'Este de facto zažehnul 1. světovou válku, anebo vrah prostitutky Otýlie Vranské. Kdo šel někdy v podvečer kolem, ten vám potvrdí, že tomuhle místu je lepší se vyhnout.


Stránská skála v Brně


Pokud by vás po příjezdu do Brna nevyděsilo k smrti tamní nádraží, můžete si být jistí, že to zvládne tahle skála, kam se bojí vcházet nejen zvířata, ale i lidé, protože tu prý cítí zvláštní temnou sílu. Ještě aby ne, když se tu měla zdejší žena oběsit.


Statek Pohádka u Čachrova


Pohádkové místo jen co je pravda. Tahle zdánlivě nevinně znějící lokalita je spojena s řáděním vraha Roubala, který zde zabil několik lidí a následně je nechal požrat prasaty. Za své činy byl Roubal odsouzen na doživotí, ruiny statku však za sebou stále nesou pachuť brutálních činů a sebevražd.


Dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou


Pokud máte rádi historky o upírech, rozhodně vám bude tohle místo imponovat. Ve Žďáru měl totiž v 19. století řádit správce zámeckého velkostatku Alois Ulrich, který byl podle legendy upírem. Za života dost krutý muž měl po nocích obcházet okolí a pít lidem krev. Když se ho místní pokusili (znovu) zabít, našli ho spolu s katem odpočívat v rakvi.


Les Bor


Za dne vcelku příjemné místo se v noci mění ve strašidelnou lokalitu, kde lidé slýchávají divné zvuky a kroky. Vypráví se navíc historky o přízraku, který zdejší lesy obchází.


Zámek Velké Losiny


Oblíbená turistická destinace je opředena historií spojenou s čarodějnickými procesy. V 17. století tu místní inkvizitor Jindřich Boblig z Edelstadtu nechal umučit desítky lidí, kteří prý dnes po nocích bloudí kolem. Vzpomeňte si, až půjdete na jednu z okružek a pak na párek.