87letá babička používá Malování způsobem, který by zřejmě překvapil i jeho vývojáře

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: El Mundo / Vanguardia / Instagram
Před 7 měsíci
661


Některé babičky tráví svůj volný čas na zahradě, jiné pletou. Ale 87letá Gocha Garcia Zaera se věnuje koníčku, který mez jejími vrstevnicemi není příliš běžný. Maluje. Pouze pomocí programu MS Paint.

Program objevila v počítači, který ji daly její děti a od té doby se nezastavila.


„Můj muž onemocněl a musela jsem se o něj starat, takže jsem příliš často nechodila ven,“ řekla Zaera listu El Mundo.

„Začala jsem kreslit nejdříve jen malé věci: nejdříve dům, další den jsem přidala horu…Krok za krokem jsem přidávala detaily a na konec vznikl nádherný výsledek.“

„Nemám žádnou představivost, takže čerpám inspiraci z pohlednic, které mi posílal manžel, nebo z jiných kreseb.“ Podle listu Vanguardia Zaera stráví nad jedním dílem asi dva týdny a zaměřuje se neuvěřitelně pečlivě na detaily.


Nadaná babička začala svá mistrovská díla zveřejňovat na Facebooku, ale jedna z jejich vnuček navrhla, aby raději začala používat Instagram.

9. března loňského roku měla Zaera zhruba 300 sledujících. V tuto chvíli jich už má 240 tisíc a uspořádala již i několik výstav.

„Vlastně tak úplně nechápu, proč moje kresby vzbuzují tolik pozornosti. Přijde mi, že jsou velmi jednoduché.“

Jednoduché… no posuďte sami, jak moc jednoduché by pro vás byly následující obrázky, kdybyste je měli namalovat pouze v MS Paint. 

Jeden z těch následujících si klidně vyberte (nebo jakýkoliv jiný z jejího Instagramu) a za dva týdny ho očekáváme v poště na info@manaty.cz. Pokud bude povedený, rádi ho zveřejníme.„Můj muž onemocněl a musela jsem se o něj starat, takže jsem příliš často nechodila ven“„Začala jsem kreslit nejdříve jen malé věci: nejdříve dům, další den jsem přidala horu…“„Krok za krokem jsem přidávala detaily a na konec vznikl nádherný výsledek.“„Nemám vůbec žádnou představivost.“


„Vlastně tak úplně nechápu, proč moje kresby vzbuzují tolik pozornosti.“


„Přijde mi, že jsou velmi jednoduché.“


Tagy: