76letá „bábuška z Bajkalu“ žije sama na Sibiři a denně bruslí na Bajkalu, protože ji to dělá šťastnou

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Siberian Times / YouTube
Před 6 měsíci
850


Šestasedmdesátiletá babička Ljubov Morekodova ze Sibiře není tak úplně běžnou důchodkyní. Nejenže přes svůj pokročilý přežívá v mrazivém sibiřském počasí, ale pozornost upoutala také svými bruslařskými schopnostmi.

Ljubov se naučila bruslit v sedmi letech a nyní dny svého důchodu tráví tím, že bruslí po nejhlubším jezeře na světě – Bajkalu.

Bývalá technologická inženýrka žije v obyčejném domku a stará se o svou malou farmu skládající se z psů, kočky, slepic, kohoutů, telat, býků a krav. Aby se ujistila, že krávy neodejdou od farmy příliš daleko, obouvá si denně své brusle, které ji v roce 1943 vyrobil její otec, a vydává se bruslit na jezero.

Od roku 2011, kdy zemřel její manžel, žije Ljubov sama, ale ve skutečnosti sama vůbec není. V létě ji jezdí navštěvovat její vnoučata, synovci a neteře. I když rodina na tuto nebojácnou ženu pravidelně naléhá, aby se přestěhovala do města, stará žena trvá na tom, že ve svém domě zůstane, neboť se zde, uprostřed Sibiře, cítí šťastná a spokojená.

Ljubov je zvyklá denně bruslit i na delší vzdálenosti (na bruslích jezdí v zimě mimo jiné i do města). 


Její otec jí brusle vyrobil rozřezáním kovové pily, kterou poté vložil do kusů dřeva. Tyto podomácku vyrobené brusle si Ljubov přivazuje ke svým válenkám.


Po smrti svého manžela žije Ljubov sama, avšak osamocená se ve společnosti svých milovaných zvířat určitě necítí.


Pitnou vodu získává z Bajkalu. Každý den si ji z jezera nosí domů.


Ljubov přiznává, že ji Bajkal dělá šťastnou a přináší jí dobrou náladu.


Ljubov má talent na vyšívání a další ruční práce. Některé její práce získaly ocenění v lokálních soutěžích.


Tagy: