6 věcí, kterými se podle konspiračních teorií snaží vláda kontrolovat vaši mysl

Autor: Tomáš Durčák
Před 5 měsíci
761

Pokud už jste někdy byli na internetu nebo v hospodě, existuje docela velká šance, že jste narazili na jednoho nebo dva zarputilé zastánce konspiračních teorií.

Vražda Kennedyho prý nebyla tím, za co je považována, 9/11 neprovedli teroristé a Paul McCartney už je dávno po smrti, jen ho nahradil dvojník (a naopak lidé jako Michael Jackson nebo Adolf Hitler prý stále žijí). Jinak řečeno, tihle lidé mají teorii a vysvětlení téměř na všechno.

A téměř všichni mají i nějakou teorii o tom, jak světové vlády a mocní lidé kují pikle, manipulují s celým světem a následně efektivně zahlazují veškeré stopy svého nekalého chování.

Není tedy načase, aby se více z nás obyvatel „probudilo“ a uvědomilo si, jaká je „pravda“? Konspirační teoretici už jsou seřazeni a mají jasnou odpověď: kontrolují nám mysl. A jak že to ty vlády dělají? Způsobů je prý hned několik.


1. Skrz vodu z kohoutku

Všem nám je neustále opakováno, jak je voda z kohoutku zdravá a měli bychom ji každý den pít. Ale pokud voda pochází z kohoutku, pak vás podle konspiračních teorií nevědomě omámí. Tenhle příběh vypráví o tom, že fluor (nebo jiný minerál), který je prý do vody oficiálně přidávány, aby u populace zabránil kažení zubů, je ve skutečnosti silným sedativem navrženým tak, aby nás učinilo pomalejšími, poslušnějšími a snadněji kontrolovanými. V Americe je dokonce přidávání kontroverzního fluoru do vody z kohoutku některými považováno za „komunistické spiknutí“ s cílem ovládnout USA.


pexels


2. Pomocí chemtrails

Nestárnoucí klasika v podobě kondenzačních čár za letadly, které ve skutečnosti nejsou žádnými kondenzačními čárami. Ve skutečnosti má jít o cílené vypouštění směsi chemikálií, která mají za cíl celou řadu věcí od ovlivnění vaší mysli až po snížení populace na zemi. Respektive to říkají ti vševědci. Podle nich kondenzační čáry na obloze nemizí tak rychle, jak by měly, což je důkaz, že neobsahují pouze vodu. Ale pozor, chemtrails nejsou populární pouze u hardcore jádra. Cooperative Congresional Election Study, kterou provedl v roce 2016 YouGov ukázala, že 10 % Američanů skutečně v chemtrails věří. A dalších 20-30 % věří, že je na chemtrails „něco pravdivého“.


pexels


3. Získáním vaší duše

High Frequency Active Auroral Research Program, mnohem lépe známý jako HAARP, byl výzkumný program americké vlády se sídlem ve městě Gakona na Aljašce. Jeho oficiálním účelem byl výzkum zemské atmosféry a v roce 2014 byl oficiálně ukončen. Podle konspiračních teorií však byl a stále je používán ke kontrolování počasí – včetně vyvolávání hurikánů a období sucha – stejně jako k ovládání lidských myslí prostřednictvím rádiových vln. V roce 2016 byli v USA zatčeni dva muži, kteří plánovali HAARP vlastnoručně ukončit. Pro tyto účely nashromáždili obrovské množství zbraní. Podle aljašského deníku Anchorage Daily News muži policistům vypověděli, že chtěli stroj vyhodit do povětří, aby „osvobodili duše“.


pexels


4. Skrz vaši oblíbenou knihu

Každý fanoušek literatury zřejmě ví, že kniha J. D. Salingera Kdo chytá v žitě po dlouhou dobu byla a stále je předmětem kontroverze. Podle některých udělala z vulgárních slov běžnou mluvu a roznesla po společnosti řadu dalších neduhů. Existuje však i skupina lidí, podle kterých byla kniha součástí plánu CIA, která chtěla z obyčejných občanů udělat vrahy. Ostatně – mimo další vrahy vrahy – Mark David Chapman, který zavraždil Johna Lennona i John Hinkley, který se pokusil zavraždit Ronalda Reagana, oba kopii knihy vlastnili. Psychologové se však na rozdíl od konspirátorů domnívají, že je možné, že vrahové jednoduše cítili jisté spojení s postavou Holdena, zejména s jeho izolovanou a cynickou existencí.


pexels


5. Prostřednictvím vaší televize

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč vám na telefonu dojde baterka zrovna tehdy, když ho nejvíc potřebujete, nebo proč vaše TV ztratí obraz zrovna v té nejlepší části filmu? Prý to nemusí být náhoda a vaše vláda je na vás zaměřena. Na světě existují celé velké skupiny – celkem více než 10 000 lidí – kteří se považují za „zaměřené osoby“ a věří, že se nedobrovolně stali obětí experimentu vlády s cílem kontrolovat mysl, ve kterém jsou k jejich trápení zneužita elektronická zařízení. Tato myšlenka zřejmě pochází z období studené války, kdy se některé zbraňové projekty zaměřovaly na nové způsoby, jak vést psychologickou válku. Podle některých tyto projekty pokračují dodnes a jsou tajně testovány na obyčejných lidech.


pexels


6. Přes váš oblíbený sportovní tým

Pokud jste fanouškem fotbalu nebo si občas ve volném čase rádi vystřelíte pár pravaček na bránu, máme pro vás špatnou zprávu: už vás mají. Sporty totiž prý dětem na školách nejsou představeny jako způsob, jak zůstat zdravý nebo si vybudovat týmové schopnosti, ale jde o tajnou indoktrinaci za účelem lepšího akceptování podřízenosti v pozdějším věku. Takže když posloucháte trenéra nebo kapitána, učíte se podle konspirátorů poslouchat příkazy lidí, kteří nejsou vašimi rodiči. To z vás pak dělá mnohem snazší cíl pro vládní diktát. A pokud jste zapálený fanoušek nějakého sportu, máte to prý ještě horší – loajalita k oblíbenému týmu/sportovci totiž existuje jenom jako snaha odvést vaši pozornost od všech těch nekalostí, které vám vláda za zády provádí. Prostě s vámi vypekli.


pexels

Ať už těmhle věcem věříte, nebo je považujete za snůšku nesmyslů, je poměrně snadné pochopit, proč se konspirační teorie zamlouvají tolika lidem – zejména jako způsob, jak vysvětlit celou řadu věcí, které jinak vysvětlit neumíme.

A byť se určitě můžeme shodnout na tom, že vlády a korporace pravděpodobně dělají i věci, které si ani nedokážeme představit a téměř určitě dělají věci, kterých by mohly jednou při pohledu zpět litovat, ohledně konkrétně těchto „pravd“ jsem lehce skeptický.

Klidně můj mozek a mysl označte jako „vymytou“, ale s největší pravděpodobností (aspoň prozatím) nepřestanu pít vodu, sledovat oblíbenou F1 ani číst knihy z obavy, že se ze mě stane vrah.

Tagy: