5 neoblomných důkazů, že pracovníci letiště o vás vědí úplně všechno

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 4 měsíci
13442

Jen ti, kteří pracují přímo na letišti, vědí, jak vše ve skutečnosti funguje. Sem tam ale unikne nějaká zajímavá informace. Možná byste nevěřili, co všechno o nás, cestujících, zaměstnanci letiště vědí.

1.       Vidí, jak vypadáme nazí


depositphotos

Když se nás rozhodnou při odbavování prošacovat, cítí se většina z nás poněkud nepříjemně. Víte ale, co vlastně bezpečnostní kontrola vidí, když procházíte detekčním rámem?

Nejenže tak zaměstnanci letiště zkontrolují, že neskrýváte pod šaty nic nepatřičného. Samozřejmě tam u většiny z nás nic neobjeví – tedy kromě našeho těla. Které oni uvidí. Celé.

Smiřme se s tím. Zaměstnanci letišť toho o nás ví víc, než bychom asi rádi.

2.       Analyzují naše chování


depositphotos

Na některých letištích najdete speciální zaměstnance, jejichž prací je zkoumat výrazy obličeje, gesta a pohyby cestujících. Jakmile spatří někoho podezřelého, začnou ho sledovat a pečlivě zaznamenávají všechny známky nervozity, agrese a jakéhokoli dalšího abnormálního chování.

Typická otázka „jaký je účel vaší cesty?“, kterou jste na letišti už určitě někdy slyšeli, je ve skutečnosti psychologickým testem.

3.       Poznají, když jste rozrušení


depositphotos

Když jste rozrušení (třeba naštvaní), je vaše tělesná teplota vyšší až o celý stupeň. Termokamery na letišti toto dokáží zaznamenat. V takovém případě vás pracovníci letiště mohou přijít prověřit.

4.       Vaše kufry kontrolují cvičení psi


pixabay

Než si po odbavení znovu vyzvednete své zavazadlo, projde až pěti bezpečnostními kontrolami. Obsah zavazadla samozřejmě kontrolují skenerem. Kromě toho dojde ale i na kontrolu cvičeným psem (zpravidla na přítomnost drog a výbušnin).

5.       Vědí, co jste drželi v rukách


depositphotos

Občas se může stát, že vás pracovník letiště požádá, abyste si otřeli ruce o kousek papírku. Papírek mohou otřít i o váš oděv nebo jinou část kůže. Poté ho vloží do jakéhosi analyzátoru, který odhalí, zda jste nemanipulovali s nějakou zakázanou látkou – například s výbušninou nebo drogou.

S pomocí detektorů odhalí pracovníci letiště i to nejdrobnější smítko, které vám mohlo na kůži nebo oděvu ulpět.