Vše, co potřebujete vědět o nové pecce od tvůrců GTA Red Dead Redemption 2

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Rockstar Games
Před 8 měsíci
230


Rockstar Games

Vývojářské studio Rockstar Games, které s stojí za megaúspěnou sérií Grand Theft Auto není známé tím, že by vydávalo hry jako na běžícím páse. Pokud si vzpomínáte, poslední GTA vyšlo v roce 2013 (ano, už je to PĚT let!) a je doposud posledním titulem od Rockstaru.

Další vymazlená novinka plná prachu, špíny, potu a zbraní za každým pasem je však na obzoru: Red Dead Redemption 2.

Dočkáme se už velmi brzy, 26. října hra vychází na konzolích Xbox One a Playstation 4.

O čem tahle westernovka je? Není to takové „Grand Theft Horse“? Je i není, pojďme se podívat blíž.


Na rozdíl od GTA se Red Dead Redemption 2 stejně jako první díl odehrává na Divokém západě. Místo ulic a světel nás tak čekají táboráky a obloha plná hvězd.


Rockstar Games

A taky pistolníci, revolvery a klobouky. Jenže tohle vystavěl Rockatar. Nečekejte proto nějakou lacinou pohádku o americkém západě. Bude to příběh o kovbojích, zlodějích a evoluci americké společnosti na sklonku 18. století.


Rockstar Games

Sám Rockstar příběh hry popisuje jako „epický příběh bandity zasazený do rozlehlé a drsné centrální Ameriky“.


Rockstar Games

Hlavní součásti této éry, jako tisíce kilometrů dlouhé železnice, hrají Read Dead Redemption 2 přímo do karet.


Rockstar Games

Konkrétně při loupežích.


Rockstar Games

Protože v Red Dead Redemption 2 se stanete součástí Van der Lindeho gangu.


Rockstar Games

Který vede Holanďan a jedna z hlavních postav Van der Linde.


Rockstar Games

Zatímco v GTA bylo možné přepínat v příběhu libovolně mezi třemi hratelnými postavami, Red Dead Redemption má pouze jednoho hratelného hrdinu, jehož ctěné jméno je Arthur Morgan. Vypadá, jako by vypadl rovnou z reklamy na Marlboro tak z poloviny 80. let.


Rockstar Games

Hra je prequelem k prvnímu dílu série. Následuje Van der Lindeho gang na jeho cestě napříč rozlehlým a drsným srdcem Ameriky, při které je jeho hlavním cílem přežít.


Rockstar Games

A přežít pro členy gangu znamená přepadávat, krást a být neustále na útěku před zákonem.


Rockstar Games

Aby bylo jasno: Red Dead Redemption 2 je v podstatě takový road trip, protože Van der Lindeho gang se neustále přesouvá z místa na místo.


Rockstar Games

Hra se odehrává v roce 1899 na obrovském území zahrnujícím celou Ameriku – avšak v lehce menší, alternativní verzi Spojených států (to abyste nemuseli mezi jednotlivými místy, kterých je v divočině už tak poskromnu, cestovat celé dny nebo i týdny).


Rockstar Games

Stejně jako ve skutečné Americe je i zde v roce 1899 většina Divokého západu zcela opuštěná. Jen tu a tam lze narazit na zchátralé městečko, které připomíná kulisu z filmu Johna Wayna.


Rockstar Games

Těšit se ale můžeme i na minimálně jedno větší město – naprosto nádherně zpracované New Orleans.


Rockstar Games

Jelikož nás v Red Dead Redemption 2 čeká otevřený svět gigantických rozměrů a studio Rockstar je notoricky známé tím, že sebevětší mapu dokáže naplnit až po okraj hromadou věcí, které hráči mohou dělat, tady to určitě nebude jiné a můžeme se těšit na vskutku živý westernový zážitek.


Rockstar Games

Už jen proto, že hráč bude schopen interakce s každou postavou, na kterou narazí, od kočího na povozu až po tohohle chlápka, který vypadá tak trochu jako Charlie Chaplin.


Rockstar Games

Jedny z nejikoničtějších zážitků, které jsme si odnesli z původního Red Dead Redemption, se odehrály, když jsme se sami potloukali divočinou v sedle našeho hřebce. A na podobné chvilky ticha se nepochybně můžeme těšit i v pokračování.


Rockstar Games

Pokud vám to celé připadá jako takové Grand Theft Auto po westernovsku, v podstatě máte pravdu. Hlavním rozdílem je tady v tónu příběhu – Red Dead je v mnohém značně serióznější a méně hravé než GTA.


Rockstar Games

Dalším rozdílem je odlišný přístup k násilí: Hlavním cílem Red Dead Redemption je posunout na novou úroveň požitek z hraní v otevřeném světě. Pokud nechcete, nemusí se vaše počínání vůbec zvrtnout v hromadu mrtvol a stovky prázdných patron. Místo toho můžete vyhrožovat nebo se celé vypjaté situaci úplně vyhnout.


Rockstar Games

Jak už to s každou hrou od Rockstar Games bývá, hned za rohem je dalších 1000 věcí, které jen čekají, až je někdo objeví. A jelikož na tomhle očekávaném majstrštyku makali pět let, je rozhodně na místě být připraven na absolutní špičku a zbrusu nový herní zážitek.

Tady ještě nějaké pohyblivé obrázky:


Tagy: