Průšvih, nebo hit? Mrkněte na 5 minut z vysmívaného Aquamana!

Autor: Petr Semecký
Před 8 měsíci
238

Snad žádný komiksový superhrdina nečelí posměškům tak často jako Arthur Curry alias Aquaman. Může za to stařičký animovaný seriál a samozřejmě i fakt, že vedle Batmana a Supermana působí cápek, co si povídá s rybami a nosí na hrudi citronově žluté šupiny prostě trochu směšně. Režisér James Wan, který se proslavil díky hororům jako Saw či V zajetí démonů, nám však hodlá dokázat, že být Aquamanem je ve skutečnosti zatraceně cool!


Cool se proto snaží být i nejnovější ukázka, kterou tvůrčí tým vypustil v rámci newyorského Comic-Conu a která ukazuje nejen pokusy o humor, které jsou spíše na pozvednutí obočí, ale i střípky akčních scén, jež naopak vypadají docela libově. Tedy pokud máte toleranci k silně nedoladěným efektům, které v případě Aquamana působí ve spojení s poněkud plastovou stylizací poněkud videoherně. 


Ukázka se ale line v brutálně rychlém tempu a poměrně úspěšně útočí na naše dětská srdíčka, na které bitvy mezi mořskými koníky a žraloky prostě působí stylově a neokoukaně. V těch nejvelkolepějších momentech Aquaman dokonce silně evokuje podmořskou variaci na Star Wars, což rozhodně není na škodu. Těžko ovšem soudit, jak se k papírově úsměvné látce postaví běžná veřejnost, která má navíc po filmech jako Batman vs. Superman a Liga spravedlnosti na hrdiny z DC Comics docela slušnou pifku. 


Příběh každopádně vypráví o Arthuru Currym, synovi pozemského otce a podmořské matky, který musí přijmout své dědické právo na trůn, spojit sedmero království a zabránit tomu, aby se armády vodního světa pokusily dobýt svět lidí na souši. Pomoc mu k tomu nabídne Mera s tvářičkou Amber Heard, s jejímž doprovodem Arthur zkusí nalézt legendární trojzubec a nakopat zadek svému královskému předchůdci.


Aquaman vpluje do kin 13. prosince!