Přípravy fotbalového MS v Kataru porušují lidská práva. Kreativci to sponzorům dávají sežrat!

Autor: Petr Semecký Zdroj: Bored Panda
Před 6 měsíci
350


Jak se blíží konec fotbalového mistrovství v Rusku, začíná se pozornost médií a fanoušků otáčet také směrem ke Kataru, jenž bude pořadatelem turnaje v roce 2022. 

A spousta fandů není vůbec nadšená, neboť do médií prosakují informace o tom, jak během příprav šampionátu umírají stovky lidí, kteří jsou tamním režimem zotročováni, a očekává se, že do začátku turnaje může během stavby stadionů a okolního zázemí přijít během nucených prací o život až 4000 osob. 

Situaci nezlepšují ani informace o zadržování pasů dělníků, kteří jsou tak donuceni v nelidských podmínkách zůstávat bez možnosti odcestování. Nepočítaje extrémní teploty, které vedou často ke kolabování dělníků. Ostatně samotný turnaj byl kvůli horkům přesunut až do zimního období, což pro změnu naruší organizaci dalších sportovních akcí. 

A aby toho nebylo málo, veřejným tajemstvím zůstává úplatkářství mezi funkcionáři FIFA, kteří si měli přijít na tučné odměny za to, že se při porušování lidských práv a poukazování na podivnou práci s rozpočtem pořadatelů budou koukat jinam. 

Kreativně založeným fanouškům tento přístup začal lézt krkem a v rámci nápaditých koláží a dalších výtvorů ve Photoshopu se snaží upozorňovat na to, že krev nevinných dělníků je a bude mimo jiné i na rukou oddaných sponzorů šampionátu, jako jsou Coca Cola, McDonald's či Hyundai.

Tagy: