Příběh Hry o trůny 8. sérií neskončí! Víme vše o novém seriálu ze Západozemí

Autor: Petr Semecký Zdroj: TVweb
Před 5 měsíci
1159HBO

Ačkoli všichni netrpělivě čekáme, co se letos v osmé a poslední sérii Hry o trůny, v kabelové televizi HBO nelení a chystají fanouškům další dávku příběhů z oblíbeného světa. Producenti totiž oznámili, že televize oficiálně objednala pilotní díl, který – pokud se bude líbit kravaťákům a testovacímu publiku – bude zárodkem seriálu, jenž se podívá daleko PŘED události bitvy o Železný trůn.

Čtete správně! HBO se ve spolupráci s otcem Hry o trůny Georgem R.R. Martinem hodlá podívat tisíce let před události známé ze seriálu a knižní předlohy Píseň ledu a ohně. Podle oficiálního prohlášení bude nový seriál kronikou tzv. Zlatého věku hrdinů, který postupně propadne do svých nejtemnějších časů. Na vlastní oči tak uvidíme, jak Západozemí ztratilo svůj lesk a z prosperity spadlo do rozklíženého království, v němž se každý pere o svůj kus žvance.

Tvůrci rovněž slibují, že stranou nezůstanou ani Bílí chodci, jejichž zrodem se má seriál detailněji zabývat. A na své si přijdou i fanoušci záhad Východu a podle všeho i oddaní „starkovci“, jejichž rod by měl hrát opět prominentní roli.

HBO přitom neponechává nic náhodě a seriálu věnovala ostřílený tvůrčí tým. Příběh vzešel z hlavy samotného George R.R. Martina, jenž úzce spolupracoval se scenáristkou Jane Goldman, která má na triku povedené filmy jako Kingsman: Tajná služba, X-Men: První třída nebo Žena v černém. Goldman pilotní epizodu sama napsala a u nového seriálu poslouží jako showrunner. Bude mít tudíž nad svou původní vizí maximální dohled.

A to vůbec není všechno. Ač se HBO nechystá po konci Hry o trůny zaplavit televizní obrazovky hned několika (před)pokračováními, kromě již oznámeného nového seriálu má ve vývoji i další potenciální projekty, jež by se v budoucnu mohly dostat na obrazovky. Před několika měsíci televize najala scenáristy Maxe Broensteina (Kong: Ostrov lebek), Briana Helgelanda (Legendy) zločinu) a Carly Wray (Šílenci z Manhattanu), kteří se aktuálně rovněž snaží přijít s vlastními příběhy ze Západozemí.

Fandové oblíbeného seriálu, který ze sledování useknutých hlav, podřezávání krtků, znásilňování a nekonečné záplavy nahotinek udělal během prvních sérií v podstatě běžný mainstream, tak mohou být v klidu. Jejich oblíbený svět letos z obrazovek rozhodně nezmizí natrvalo. Očekává se, že zatím bezejmenný prequel by se mohl na obrazovkách objevit už v roce 2020.