Kdo měl původně ztvárnit naše oblíbené filmové postavy? Budete překvapeni!

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 rokem
2690

Když se řekne třeba Doctor Strange, většina z nás si ho představí tak, jak ho ztvárnil Benedict Cumberbatch. Do té role se nám prostě hodí a je pro nás těžké představit si tuhle postavu v roli někoho jiného. Jenže stačilo málo a dneska bychom si ho představovali úplně jinak!

Naše oblíbené Márvelovky mohly ve skutečnosti vypadat úplně jinak, kdyby role přijali herci, kterým byly nabídnuty jako prvním.

John Krasinski jako Captain America


Eastnews / Marvel

John měl roli prakticky v kapse. Byl pozván do studia, aby na kameru předvedl pár scén. Zkouška podle jeho slov probíhala takto: Když si oblékl kostým do pasu, připadal si ještě sebejistě. Jistě, nebyl už v takové formě, v jaké ho můžeme vidět třeba ve filmu 13 hodin, ale i tak si připadal skvěle. Jenže pak dovnitř vešel Chris Hemsworth v kostýmu Thora a Johnovo sebevědomí okamžitě kleslo. Svlékl si kostým a uvědomil si, že není Captain America – je obyčejný člověk.

Roli nakonec dostal Chris Evans.

Tom Cruise jako Iron Man


Eastnews / Marvel

Dokážete si Tonyho Starka představit s tváří Toma Cruise? V době, kdy se začalo o natáčení Iron Mana mluvit, byl Tom opravdu populární. Jeho poslední filmy byly úžasně úspěšné. Předpokládalo se, že role bude jeho.

Roli nakonec ale k všeobecnému překvapení dostal někdo jiný – a můžeme jen hádat, zda by Iron Man byl tak úspěšný i v podání Toma Cruise.

Emily Blunt jako Black Widow


Eastnews / Marvel

Emily byla nabídnuta role Black Widow i Peggy Cartner (Captain America). Obě role ale sama odmítla s tím, že je zaneprázdněná prací na jiných projektech. Roli Black Widow proto nakonec dostala Scarlett Johansson a Peggy ztvárnila britská herečka Hayley Atwell.

Jason Mamoa jako Drax Ničitel


Eastnews / Marvel

Jason pravidelně hraje svalnaté, ale ne zrovna nejbystřejší chlapíky. Jenže těchto postav má už dost. Právě proto odmítl roli Draxe Ničitele. Už nechce podporovat tento stereotyp, chce si prý zahrát nějakou inteligentní postavu.

Ryan Gosling jako Doktor Strange


Eastnews / Marvel

Režisér sice dlouho tvrdil, že jediný, kdo byl od počátku zvažován pro roli Doktora Strange, byl Benedict Cumberbatch. Nicméně později vyšlo najevo, že to nebyla tak docela pravda. Studio se sešlo i s Ryanem Goslingem, což potvrdil i umělecký ateliér, v němž se zkouška odehrála. Ten totiž na svém blogu zveřejnil fotografii, na které vystupuje Ryan v obleku Doktora Strange.

Olivia Wilde jako Gamora


Eastnews / Marvel

Olivie dostala nabídku na roli Gamory jako první, ale bez udání důvodu ji odmítla.

Tom Hiddleston jako Thor


Eastnews / Marvel

Tom prý snil o roli Thora tak moc, že se kvůli roli opravdu hodně nadřel v posilovně. Na zkoušku tak dorazil opravdu ve skvělé formě. Jenže podle tvůrců se hodí spíš na role záporáků a „dobrý chlapík“ mu prostě nešel. Tomovi proto nabídli roli Lokiho a Thora místo něj dostal Chris Hemsworth. Tom nabídku přijal, a když už si nemohl zahrát Thora, zahrál si alespoň po jeho boku.