Hrdinou i mimo kamery. Představitel Sherlocka Holmese zabránil krádeži za bílého dne

Autor: Petr Semecký Zdroj: Washington Post
Před 1 rokem
474


Skynews

Fanoušci britské literatury ho znají jako Sherlocka Holmese, komiksoví fandové zase jako vládce kouzel Doctora Strange. Zdá se však, že herec Benedict Cumberbatch je superhrdinou i poté, co se kamery vypnou.

Až nyní vyplulo na povrch, že Cumberbatch v listopadu loňského roku zabránil okradení doručovatele jídla v londýnských ulicích. Podle svědků herec při uzření čtveřice hejsků vyskočil z Uberu, který jeho a manželku vezl domů, aby pomohl zachránit napadeného doručovatele i jeho majetek.


Když čveřice zlodějíčků herce spatřila, dala se prý okamžitě na útěk. Není divu, celá událost se odehrála v Sherlockově domovské Baker Street, takže spatřit seriálového představitele slavného detektiva při pokusu o loupež musel být značně surreálný zážitek.

Cumberbatch se za svůj záslužný čin dočkal veřejného poděkování od doručovatelské firmy na sociální síti Twitter. Jak je však jeho dobrým zvykem, sám se snaží své chování shodit a brát jako něco zcela normálního, když se nechal slyšet, že tak „učinil, protože zkrátka musel“. Prostě klasik.