Hra o trůny: Podívejte se na reakce na dosavadní osud Aegona Targaryena

Autor: Tomáš Durčák
Před 9 měsíci
2045

8. série je pořád pár měsíců daleko a zatímco někteří fanoušci se utápí v knihách a fanouškovských teoriích toho, jak to všechno v Západozemí dopadne, my jsme se rozhodli ohlédnout zpět na již odvysílaný seriál.

Konkrétně na nejzásadnější okamžiky v dosavadním příběhu Jona Sněha a.k.a Aegona Targaryena. A nepůjde jen tak o ledajaké ohlédnutí, ale půjdeme na dřeň za fanoušky, kterým se Hra o trůny vryla opravdu hluboko pod kůži.

Pokud něco Hra o trůny opravdu umí, je to vzbuzování emocí (pozitivních i negativních) pomocí více či méně očekávaných zvratů.

Jak skalní fanoušci seriálu reagovali na smrt Ygritte? Jak přijali Jonovu první smrt (Spoiler: i úmrtí Bobbyho Ewinga se setkalo s mírnější reakcí) a co jejich srdeční tep a krevní tlak řekli na skutečnost, že Jon je Aegon Targaryen a právě se v posteli válí se svou tetou, kterou považuje za sličnou cizinku s cool draky?

Možná, že vy jste napoprvé ani nehnuli brvou, ale to neznamená, že vás tyhle adrenalinem a slzami nasáklé reakce lidí, kteří pro Hru o trůny dýchají, nedostanou. Protože my sami sice brvy ve skrze udrželi a kapesníky zůstaly suché, ale tohle je pecka a pokud máte pár volných minut, stojí za zhlédnutí: