9 filmů o lásce, jejichž příběh napsal sám život. Věděli jste, že jsou podle skutečných událostí?

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 9 měsíci
14041

Taky si při sledování romantických filmů říkáte, jak hrozně naivní a nereálné jejich zápletky jsou? Myslíte, že něco takového by se ve skutečnosti nemohlo stát? Možná vás překvapí, kolik z nich je založeno na skutečném příběhu lásky, který se stal.

Život sám dokázal napsat ty nejneuvěřitelnější příběhy. Pravda, ve skutečnosti ne všechny příběhy dopadly vždycky tak šťastně jako ve filmu – to jim ale na jejich kouzlu neubírá.

Královna Viktorie, 2008


IMDb — 7,3

ČSFD — 73%

Viktorie se v sedmnácti letech, rok před tím, než usedne na trůn, setkává se synovcem belgického krále Albertem. Navzdory vědomí, že ho za ni král poslal jen proto, aby tak upevnil své postavení, až se Viktorie stane královnou, se do mladého prince na první pohled zamiluje.

Albert její lásku opětoval. V roce 1840 se vzali a prožili spolu šťastných dvacet let. Rozdělila je až Albertova nemoc a smrt.

Film vypráví o začátku jejich vztahu a o všech příkořích, kterými si museli projít, aby spolu mohli být.

Může to potkat i vás, 1994


IMDb — 6,3

ČSFD — 63%

Policista Charlie Lang chce zaplatit servírce – jenže zjistí, že u sebe nemá peníze. A tak servírce nabídne vše, co zrovna má – tiket do loterie. Ta to odmítne a útratu mu odpustí. Charlie spěchá pryč, ale stihne ještě servírce slíbit, že pokud je tiket vítězný, rozdělí se s ní o svou výhru.

Stalo se něco neuvěřitelného a Charlie opravdu vyhrál – a to celé 4 miliony dolarů!

Nutno dodat, že románek mezi policistou a servírkou byl už domyšlen tvůrci filmu, ale zbytek příběhu se skutečně stal.

Pěkně blbě, 2017


IMDb  — 7,6

ČSFD — 74%

Na jednom ze svých vystoupení se stand-up komik Kumail Nanjiani zamiluje do mladé americké dívky Emily. Všechno by bylo v pořádku, kdyby Kumailova rodina netrvala na tom, že se musí oženit s pákistánskou dívkou. Ani rodiče Emily nejsou zprvu výběrem jejího partnera nadšeni.

Zajímavé na tomhle snímku je už jen to, že ho natočili sami Kumail a Emily. Kdo taky jiný by dokázal jejich příběh dovyprávět lépe než oni sami?

Nehynoucí láska, 1994


IMDb  — 7,5
ČSFD — 72%

Beethoven zemřel a vykonavatel jeho poslední vůle čelí neobvyklému problému. Skladatel totiž odkázal všechno své jmění komusi neznámému – své „nehynoucí lásce“. Věrný tajemník Schindler nehodlá připustit, aby skladatelova vůle byla nenaplněna. A tak pátrá po té tajemné „nehynoucí lásce“ a hledá dědice všeho Beethovenova jmění.

Nový svět, 2005


IMDb  — 6,7
ČSFD — 68%

Film vypráví skutečný příběh lásky mezi indiánskou princeznou Pocahontas a anglickým kapitánem Johnem Smithem odehrávající se za prvních dnů osidlování Ameriky.

Čistá duše, 2001


IMDb  — 8,2
ČSFD — 89%

Biografické drama vypráví příběh Johna Forbese Nashe, matematického génia a nositele Nobelovy ceny za ekonomiku. Talentovaný vědec je ale vážně nemocný: trpí paranoidní schizofrenií doprovázenou halucinacemi.

Jeho nemoc se zhoršuje a začíná zasahovat do pracovního i osobního života. Johnova žena Alicia se ale nevzdává a ačkoli je pro ni život vedle podivínského Johna obtížný, nepřestává ho milovat a snaží se mu ze všech sil pomoci.

50x a stále poprvé, 2004


IMDb  — 6,8
ČSFD — 73%

Je to neuvěřitelné, ale i tahle romantická komedie je pravděpodobně založena na skutečném příběhu.

Ve filmu se Henry Roth zamiluje do krásné blondýnky Lucy. Má to ale jeden malý háček – vyjde najevo, že Lucy trpí vzácnou poruchou paměti a každé ráno zapomene na vše, co se stalo včera. Henryho ale nedokáže ani tato skutečnost odradit. Každý den chodí za Lucy a pokouší se získat si její důvěru.

Film je zřejmě inspirován skutečným příběhem Američanky Michelle Philpotts, pro kterou se následkem několika havárií zastavil čas v roce 1994. Na rozdíl od filmu se ale Michelle setkala s manželem ještě předtím, než začala trpět amnézií. Ten se s ní tedy nemusí každý den znovu a znovu „poprvé“ seznamovat a dobývat její srdce. Všechny důležité informace a události si Michelle připomíná s pomocí speciálního systému poznámek.

Kleopatra, 1963


IMDb  — 7,0
ČSFD — 82%

Film, který získal čtyři Oscary, je především o lásce mezi slavnou královnou Kleopatrou a Marcem Antoniem. Kleopatra je ochotná udělat cokoli, aby zachránila svůj národ – ale přesto podléhá lásce a dává jí přednost před svými povinnostmi.

Jasná hvězda, 2009


IMDb  — 7,0
ČSFD — 70%

Film vypráví o životě básníka Johna Keatse, dnes uznávaného představitele anglického romantismu. Život mladého básníka byl krátký a těžký: už v 15 přišel o oba své rodiče, brzy onemocněl a zemřel dříve, než stačil oslavit šestadvacáté narozeniny.

Film zachycuje poslední tři roky jeho života. V době, kdy už věděl, že umírá, se John Keats seznamuje s dívkou jménem Fanny Brown a hluboce se do sebe zamilují. Láska mladému básníkovi sice život nezachránila, ale stala se múzou pro jeho básně, které čteme dodnes.

Tagy: