5 věcí, které milujeme na filmech od Marvelu

Autor: Petr Semecký
Před 6 měsíci
1291


Provázaný komiksový vesmír Marvelu je s námi již 11 let a my se ho stále nemůžeme nabažit. Proto jsme dali dohromady 5 důvodů, proč Tonyho a spol. bezmezně milujeme.

1) Tony Stark

Robert Downey Jr. je zkrátka jednička a ačkoli milujeme Kapitána Ameriku, Hulka, Doktora Strange i Black Panthera, Tony Stark zůstává našemu srdci nejbližší. Zřejmě proto, že také toužíme být polepšenými hajzlíky, multimilionáři, filantropy a ženskými vábničkami s nejstylovějším oblekem na světě. Snít můžeme, no ne?


2) Humor

Ano, někdy je ho už trochu příliš, přesto se nám sebeshazovačnost a celkově marvelovský humor hodně zamlouvá. Ostatně deprese zvládáme v běžném životě dostatečně, nepotřebujeme kvůli nim chodit ještě na komiksové velkofilmy. A když už se to v nich hemží padouchy s rudými lebkami nebo helmách s kravskými rohy, máme rádi, když si z nich někdo udělá legraci a pak se jde nadlábnout trošky kebabu.


3) Silné ženské postavy

Ne, nejsme zarytými feministkami, které by nejraději všechny muže vykastrovaly a vládly planetě železnou pěstí s nalakovanými nehty. Věříme však, že něžné pohlaví nemusí být jen pro okrasu a líbí se nám, když se nebojí ukázat, že nakopat zadek zvládne stejně dobře jako borec se svaly narostlými z nekonečných zásob rýže a dušených kuřecích prsíček. Taková Peggy Carter je učiněné zlatíčko.


4) Spektákl

Máte rádi exploze a velkolepé výjevy? My také a vůbec se za to nestydíme. Marvelovky je na nás sypou s železnou pravidelností už rovnou dekádu a zatím se jim daří dodávat je se solidní dávkou originality a nápadů. Kdo by si nevzpomněl na Hulka, co dá pěstí vesmírnému drakovi. Ultimátní oblet okolo Avengerů. Doctora Strange bojujícího ve vracejícím se čase. Anebo Kapitána Ameriku likvidujícího stíhací letoun jen pomocí svého adamantiového štítu. Hrdinové, jak je máme nejradši.


5) Provázanost

Marvelu se během deseti let povedl husarský kousek, když své filmy od začátku vzájemně propojoval a postupně začal jednotlivým hrdinům přidávat parťáky do nepohody. Je neskutečně zábavné sledovat hašteření Kapitána s Iron Manem, Hulka s Thorem a interakci obyčejného chlapa Hawkeye mezi polobohy. A co teprve, když se tihle borci střetnou všichni pohromadě v Avengers: Infinity War. Hotové nerdí orgie!