5 postav z Venoma, které jsou důležitější, než si myslíte

Autor: Petr Semecký Zdroj: Looper
Před 7 měsíci
656


Jestli na současném komiksovém hitu Venom není něco zapamatovatelného, jsou to jeho vedlejší postavy. Zatímco Eddie Brock a jeho antihrdinské alterego hýří charismatem, postavy míhající se kolem ústřední postavy působí místy spíš nahodile, než že by měly mít větší význam. Jenže ony ho opravdu mají. Přinejmenším v komiksech.


5) Anne Weying


Brockova přítelkyně a soběstačná právnička, která se nebojí pořádně si zašpinit ruce, se ve filmu na pár chvil promění v samotného Venoma. Respektive v postavu, která se v komiksu nazývá She-Venom. Jejím účelem je ve filmu zachránit Eddieho před smrtí a pomoci mu dostat se zpět k Venomovi, jenž Anne použije jako dočasného hostitele. She-Venom má v komiksech roli ještě výraznější. V sérii Sinner Takes All Venom Anne zachránil před úmrtím po jejím postřelení a dokonce vzájemně dosáhnou záměny těl. Ne že by tahle anabáze pro Anne skončila nakonec dobře, rozhodně by si ale She-Venom zasloužila trochu větší prostor.


4) Carlton Drake


Padouch z Venomova prvního celovečeráku je nepřekvapivě důležitým hráčem i v samotných komiksech. Původně začínal jako záporák pro Spider-Mana, na kterého posílal armády zmutovaných příšer. S Venomem se poté střetl v sérii Lethal Protector, která – nepřekvapivě – posloužila jako základ pro zápletku samotného filmu. V komiksu se však Drake nezmění na symbiontího hostitele Riota, nýbrž kromě Riota vytvoří další čtyři nebezpečné symbiontí organismy – Scream, Phage, Lasher a Agony. I tenhle plán mu však Venom překazí.


3) Roland Treece


Treece v novém filmu působí jako Drakův žoldák, který se snaží Eddieho dopadnout a zbavit ho jeho symbiontického kámoše. Vlastně působí jako tuctová postava a jako taková v průběhu filmu neskončí dobře. V komiksech je Treece mnohem větší zvíře, neboť patří mezi hodně bohaté byznysmeny, kteří sedí v radě Life Foundation. Film mu tak dopřál výrazně akčnější roli na úkor důležitosti.


2) Donna Diego


Pokud jste se v úvodu filmu dívali pozorně, možná jste si všimli, že jeden ze symbiontů v laboratoři Life Foundation má žlutou barvu. Ta v komiksu patří symbiontovi Scream, který má jako lidského hostitele postavu Donny Diego. Fanoušci proto spekulovali, kdo se jako Donna Diego objeví a jak důležitá bude postava pro děj filmu. Nakonec má však Donna jen poměrně slabou cameo roli v podobě malajské záchranářky, která slouží jako chvilkový hostitel pro symbionta Riota, jenž se snaží dostat k Life Foundation a na konci se spojí s Carltonem Drakem.


1) Cletus Kasady


Rozhodně nejdůležitější postava ve filmu pro Venomovu případnou filmovou budoucnost. Kasady se objeví až v samotném závěru uprostřed závěrečných titulků, když s ním jde Eddie Brock udělat rozhovor do věznice v San Quentinu. Postavu hraje Woody Harrelson a slibuje masakr nevinných, jakmile se dostane ven, čímž naznačuje, že se stejně jako v komiksech stane hostitelem symbionta Carnage. Zatím není jasné, jak se symbiont ke Kasadymu dostane, v komiksu se však vše odehrálo tak, že byl Eddie uvězněn ve vězení. Venom se ho pokusil zachránit, přičemž se jeho část odštěpila a spojila se s Kasadym. Tento odštěpek byl však mnohem silnější a bláznivější než samotný Venom, což vedlo k pěkné polízanici.