5 důvodů, proč musíte vidět romanťárnu Zrodila se hvězda

Autor: Petr Semecký
Před 11 měsíci
506

V kinech je aktuálně trochu přetlak. Milovníci provokativního artu mohou skočit na nového Triera aka Jack staví dům, milovníci filmového odpadu pro změnu na komiksového Venoma a své příznivce si najde i český Toman. My vám ale ze srdce doporučujeme budoucí oscarovou pecku Zrodila se hvězda s naprosto boží Lady Gaga!

1) Bradley Cooper před i za kamerou


Pohlednou tvářičku a vypracovaný sixpack Bradleyho Coopera můžete znát z filmů jako Pařba ve Vegas, A-Team nebo Terapie láskou. Až ve svém režijním debutu však talentovaný herec dokazuje, že jeho kvality sahají opravdu vysoko. Na režijní sesli i na pěveckém pódiu doslova září a v roli vyhasínajícího rockera vám několikrát vyrazí slzy z očí. Skvělý výkon na všech frontách.

2) Famózní Lady Gaga


A Cooper v tom není sám. Jelikož film vypráví o vzestupu talentované zpěvačky, která postupně poznává temná zákoutí hudebního byznysu, nemohl si Cooper vybrat do hlavní role lepší doprovod než Lady Gaga, pro kterou se jedná o celovečerní debut a absolutně byste to nepoznali. Nejenže září u všech písní, které ve filmu zazní, její výkon je podle zámořských i českých kritiků zralý na Oscara. Holt perfektně zužitkované životní zkušenosti.

3) Hudba, která vás donutí koupit soundtrack


Kdy jste si naposledy koupili filmový soundtrack? To by se se Zrodila se hvězda mělo změnit, protože kombinace zpěvu Coopera a Gaga je naprosto dokonalá. Pro film speciálně sepsané písně vypráví příběh samy o sobě, a tak ve vás dokáží vzbudit široké spektrum emocí od štěstí po depresi. Maybe It's Time, Shallow nebo I'll Never Love Again patří mezi nejlepší písně letošního roku.

4) Věčný příběh


Ano, Zrodila se hvězda míří do kin jako již čtvrtá verze stejného příběhu, v němž stárnoucí hvězda odhalí novou generaci, která postupně poznává, že světla reflektorů nejsou s láskou často v dokonalém souladu. Zrodila se hvězda byl původně film o filmovém průmyslu, poslední dvě verze se plně soustředily na hudební byznys, kde fungují stejně skvěle. Každá verze přitom přidala něco nového a i ta nejnovější je aktualizovaná natolik, že tenhle věčný příběh vzestupu, pádu a velké lásky prostě funguje.

5) Bude Oscar?


Pokud si každoročně užíváte oscarové šílenství a chcete znát nejlepší filmy daného roku, můžete si být jistí, že sezóna kvality začíná právě se Zrodila se hvězda. Tahle hudební romantika je považována za žhavého kandidáta na zlatou sošku ve všech hlavních kategoriích a my jen uznale přikyvujeme. Je to totiž naprostá bomba.