13 hereček, které byste v jejich prvních rolích téměř nepoznali. Jak tyhle slavné ženy začínaly?

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 12 měsíci
7744

Když narazíte v nějakém starém filmu na dnes už světoznámou tvář, někdy se nestačíte divit. Že tu či onu postavu ztvárnila nějaká známá osobnost, si často uvědomíte, až když její jméno naskočí v závěrečných titulcích.

Vsadíme se, že jste netušili, že tyhle slavné herečky někdy hrály tak bezvýznamné role!

Melanie Griffith


warnerbros eastnews

Herečka si v roce 1975 zahrála ve filmu Noc postupuje. Nejenže její role v tomhle snímku je poměrně bezvýznamná. Nebýt titulků, asi byste ji ani nepoznali.

Helen Mirren


bfi.org eastnews

Dnes už světoznámá herečka si v roce 1967 zahrála v dramatu Herostratus. Poznali byste ji?

Nicole Kidman


warnerbros umbrellaentfilms

V roce 1983 se objevila ve filmu Bandité na BMX. Zahrála si tu hlavní hrdinku. Vedle současné fotky je ale naprosto k nepoznání.

Uma Thurman


mgm eastnews

Ve filmu Johnny, buď hodný z roku 1988 se svého času objevila celá řada dnes už známých herců. Třeba i „Iron Man“ Robert Downey Jr.

Maggie Smith


warnerbros mgm

Oscarová herečka, která se vám asi vybaví jako profesorka Minerva McGonagallová z filmů o Harrym Potterovi, hrála ještě v době černobílých filmů. V roce 1958 se objevila ve filmu Nowhere to Go.

Kristen Stewart


amblinpartners filmsdulosange

Kristen hrála už jako malé dítě. Objevila se třeba ve filmu Flinstoneovi 2. Film byl sice propadák, ale pomohl herečce odstartovat kariéru. Dnes si ji pamatujeme asi hlavně díky její roli v Twilight sáze.

Lena Headey


warnerbros homeboxoffice

Byla vám herečka z Hry o trůny povědomá? Lena hrála v mnoha filmech, z nichž úplně první bylo úspěšné mysteriózní drama Vodní země.

Liv Tyler


warnerbros eastnews

Bezpochyby se vám vybaví její životní role v Pánovi prstenů. Ale to nebyla hereččina první role. Už v roce 1994 se objevila ve filmu Němý svědek. Právě tento film odstartoval její kariéru. Takže každý správný fanoušek Pána prstenů by se teď měl jít na tenhle film podívat. Protože nebýt jeho, nikdy bychom neměli svou Arwen.

Jamie Lee Curtis


universalstudios fox

Jamie si zahrála v seriálu Columbo. Dnes už by takovou roli nejspíš nevzala.

Felicity Jones


tetrafilms universalpictures

Herečka si jako dítě zahrála ve filmu Treasure Seekers. Od té doby si zahrála v mnoha úspěšných filmech a v roce 2016 si střihla hlavní roli ve filmu Rogue One: Star Wars Story.

Jane Fonda


warnerbros eastnews

Další z hereček, které pamatují éru černobílého filmu. V roce 1960 si zahrála ve snímku Tall Story – byl to její velký debut. Dnes je Jane 80 let a stále hraje. Naposledy si zahrála v komedii Dámský klub.

Jessica Lange


paramount fxnetworks

Oscarová herečka, kterou znáte nejspíš z televizního seriálu American Horror Story, hrála v mnoha dobrých filmech a věnuje se i divadlu. Věděli jste ale, že poprvé hrála už v roce 1976 v původním filmu King Kong? Ano, ta sexy blondýnka, do které se obrovský opičák zamiluje, je právě Jessica.

Susan Sarandon

mgm cbstvd

Susan se poprvé na obrazovce objevila v roce 1970 ve filmu Joe. Tehdy nemohl nikdo tušit, jak slavná herečka z mladé dívky vyroste (mimochodem, Susan se v debutovém filmu rovnou ukázala nahá).

Tagy: