10 nádherných sportovkyň, kvůli kterým se stanete fanoušky atletiky

Autor: Petr Semecký
Před 1 rokem
1938


Atletika je nejen sérii parádních sportovních výkonů, ale i potěchou oka z řady těch, kteří jinak o královský sport za celou sezónu nezavadí. Všichni totiž víme, že atleti a atletky jsou díky každodenní fyzické aktivitě jednoduše fit a sekne jim to i ve chvílích, kdy zrovna probíhají cílem a ve tváři se jim zrcadlí bolest, utrpení a touha po proteinové tyčince. Tady máte 10 atletek, kvůli nimž bylo, je a bude radost sledovat atletiku!

Kristiina Mäki

Michael Tomeš

Česko-finská běžkyně válí zpravidla v bězích od 800 metrů do 10 km.

Nikola Bendová


ČTK

Teprve osmnáctiletá sprinterka dává co proto soupeřkám na oválu i na svém instagramu, kde útočí na 10 000 followerů.

Voula Papachristouová


Řecká trojskokanka oslňuje nejen svou blonďatou hřívou a vysportovanou postavou. Zazářila již na evropském šampionátu do 23 let a reprezentovala svou zemi na řadě mistrovství světa.

Cathrine Larsasenová


Brun og Blid

Norská tyčkařka likviduje své soupeřky od roku 2004, kdy poprvé vyhrála mistrovství Norska. Od té doby ho vyhrála desetkrát v řadě.

Snežana Rodičová


Slovinská trojskokanka se na šampionátech pravidelně umisťuje v první desítce. Body by ale bez problémů sbírala i na přehlídkovém molu.

Darja Klišinová


Pohledná ruská reprezentantka ve skoku do dálky má za sebou sérii vítězství na evropských šampionátech i účast na olympijských hrách.

Ivet Lalovová


ČTK

Jedna z nejatraktivnějších atletek pochází z Bulharska. Závodnice, která se účastní běhů na 100 a 200 metrů, má za sebou již 4 účasti na olympijských hrách.

Lisa Urechová


Švýcarská sprinterka zářila již na mládežnických šampionátech. Neztratila se však ani po přechodu mezi dospělé.

Denisa Rosolová


Getty images

Bývalá česká reprezentantka ve sprintu a víceboji aktuálně bojuje na dráze mateřství. A na kráse jí to rozhodně neubralo.

Allison Stokke


Americká tyčkařka se stala téměř přes noc senzací. Dnes už ji skákání o tyči tolik nejde, ale alespoň oznámila zasnoubení se svým přítelem, golfistou Rickem Fowlerem. A taky jí zůstalo těch půl milionu sledujících na instagramu.


Tagy: