10 hollywoodských hvězd, se kterými se nikdo nekamarádí

Autor: Petr Semecký Zdroj: Screen Rant
Před 10 měsíci
11647

Být hollywoodskou hvězdou s sebou nese určité předpoklady. Především vás lidé musejí mít rádi. A neplatí to jen pro platící diváky kin. Rádi by vás měli mít i ostatní filmaři, herci a především producenti. Jenže některým hercům to nevysvětlíte a pořízení je s nimi jako s půlročním miminem.

10. Katherine Heigl

Že jste tuhle pohlednou blondýnku někde viděli, ale nemůžete si za boha vzpomenout kde? No právě. Katherine Heigl byla ještě před pár lety na výsluní, jenže potom jí přeskočilo a začala se navážet do svých spolupracovníků a především filmů a seriálů, na kterých postavila kariéru. Proslavila se díky komedii Zbouchnutá, kterou po premiéře a utržených stamilionech označila za šovinistickou, a nit suchou nenechala ani na své seriálové lodi Chirurgové. Pak stačilo pár mizerných scénářů, z nichž vznikly ještě mizernější filmy (Chceš mě, chci tě, Vrahouni) a dnes je z Kačenky herečka s přezdívkou nekonečné megery, jež hraje akorát ve filmech určených pro video. Smutné.

9. Charlie Sheen

Neberte drogy, ááááno? Své o tom ví Charlie Sheen, který mohl být dnes na vrcholu kariéry vedle Roberta Downey Jr.. Jenže zatímco z Roberta se stal hrdinný Iron Man a drogovou minulost nechal daleko za sebou, Charlie si i na place Dva a půl chlapa dopřával zakázaných látek a alkoholu v množství, které začalo vadit i samotným producentům. Ti Sheena nakonec vyhodili a nechali ho nahradit Ashtonem Kutcherem. A je to velká škoda. Charlie Sheen totiž patřil k nejlepším komikům své generace. Žhavé výstřely si snad všichni pamatujeme, no ne?

8. Bruce Willis

Někteří herci k problematickému chování drogy ani nepotřebují. Dostatečně si totiž vystačí se svým egem, které je doslova předchází. Dokonalým případem je hvězda Smrtonosných pastí Bruce Willis, který ještě před 8 lety patřil mezi nejvyhledávanější herce nejen mezi akčními frančízami. Jenže jak prozradil režisér Kevin Smith po natáčení komedie Poldové, s Willisem je těžké pořízení, neposlouchá a kolikrát ani nezná scénář. Není divu, že se v posledních letech uvrtal jen do pár akčních béček a jeho dny slávy jsou zřejmě sečtené. Vždyť na něj zanevřel i starý kámoš Sylvester Stallone, který mu zavřel penězovod Postradatelných prostě proto, že Willis požadoval za svou vedlejší roli odměnu v milionech dolarů.

7. Sharon Stone

Hvězda 90. let a filmů jako Základní instinkt, Total Recall či Casino se v posledních letech na plátnech kin neobjevuje. Že by na to už neměla? Vůbec ne. O Sharon Stone se jen ví, že je dosti panovačná a spolupráce s ní není zrovna procházkou růžovým sadem. Známé jsou kupříkladu její podmínky při natáčení pokračování Základního instinktu, kdy si nárokovala právo zasahovat do erotického obsahu, anebo nakupování s produkční kreditní kartou při natáčení italského dramatu A Golden Boy.


6. Lindsay Lohan

Dětská a teenagerská sláva je pomíjivá, čehož je Lindsay Lohan dokonalým příkladem. Herečka, která sbírala tisíce fanoušků díky filmům jako Protivný sprostý holky či Mezi námi děvčaty se s přechodem k dospělosti začala věnovat spíše večírkům, drogám a alkoholu, což mělo vliv předně na její dochvilnost a chování během natáčení. Lohan se postupně stala natolik nezvladatelnou, až jí producenti začali do smluv vkládat klauzule, že může být vyhozena či penalizována, pokud se nebude chovat vhodně. Což se podle posledních informací stále příliš nedaří.


5. Shia LaBeouf

Další z herců, kteří začali dělat problémy s přechodem k dospělosti. Shia LaBeouf měl přitom skvěle rozjetou i svou dospělou kariéru, když se objevil ve třech dílech Transformers, zazářil v thrilleru Disturbia a postavil se dokonce i po bok Indiana Jonese ve čtvrtém filmu slavné série jako Indyho syn. LaBeouf se na rozdíl od řady jiných herců nezamiloval do drog či jiných návykových látek, ale do „velkého umění“. Nejprve neváhal veřejně odstřelit zmiňované pokračování o slavném archeologovi. Poté se opřel i do své bývalé robotí frančízy a vrcholem byla slavná scéna, kdy si na veřejnosti nasadil na hlavu papírový pytlík s nápisem „už nejsem slavný“.


4. William Shatner

Ačkoli jako kapitán vesmírné lodě Enterprise šířil dobro mezi galaktickými civilizace, mimo kamery je podle řady svědků jeden z nejznámějších herců Star Treku pěkné kvítko. Kolegové herci z kultovní sci-fi série, George Takei či Leonard Nimoy, se nechali několikrát slyšet, že Shatner trpí sebestředností a obřím egoismem, které ani hlavní role nedokáží ukojit. Shatner tak prý během natáčení kradl kolegům věty ze scénářů, neustále si uzurpoval pozornost a trpěl vlnami žárlivosti vůči úspěchům kolegů.


3. Russell Crowe               

Představitel hrdinného Maxima z historického opusu Gladiátor se s rostoucím věkem již uklidnil, dlouhé roky se však v Hollywoodu mluvilo o jeho cholerických excesech, kdy často neváhal jít proti svým odpůrcům i s pěstí. Ostatně když herci a jeho agresivitě věnovala pozornost i celá jedna epizoda South Parku, něco na jeho problémech být musí. Své o tom ví i producent Branko Lustig, jenž raději upustil od produkce Gladiátora kvůli tomu, že se bál při pohledu na Crowea o vlastní život.


2. Chevy Chase

Komediální kometa 70., 80. a 90. let možná na filmovém plátně a obrazovkách televizí působí jako nejmilejší člověk na světě, Chaseovi kolegové by vám však řekli, abyste se od něj raději drželi dál. Chase, který se proslavil především v komediální sérii Bláznivá dovolená, se prý již při svém účinkování v satirickém pořadu Saturday Night Live nevybíravě choval ke svým kolegům a podle všeho mu to vydrželo do současnosti. Známý je především jeho konflikt s tvůrcem seriálu Zpátky do školy, Danem Harmonem, poté, co prohlásil, že ani není velkým fandem zmíněného seriálu. Ostatní herci se pak nechali slyšet, že Chaseovo chování vůči nim bylo méně než přátelské.


1. Edward Norton

Hvězdě Klubu rváčů, 25. hodiny či Červeného draka rozhodně nelze upřít obrovskou porci talentu. Hollywoodské kuloáry však mají z Edwarda Nortona strach, neboť je prý posedlý kontrolou nad produkcemi, jichž se účastní. Což ani tak nevadí v případech, kdy režíruje, mnohem hůř však Nortonovo ego snáší ostatní režiséři, pokud je jim jako herec podřízený. Nejslavnější roztržku měl Norton s komiksovým gigantem Marvel při natáčení filmu Neuvěřitelný Hulk. Norton se tak dlouho snažil udělat z akčního blockbusteru psychologické drama, až si znepřátelil režiséra i samotné producenty, kteří Nortona vypoklonkovali v momentě, kdy se začalo jednat o jeho účast v první části série Avengers. Roli zeleného zuřivce Hulka získal tehdy Mark Ruffalo, k čemuž se Norton raději příliš nevyjadřuje.
Tagy: