Těchto 15 ilustrací polského kreslíře vám upřímně ukáže, co je v dnešní společnosti špatně

Autor: Tomáš Durčák Zdroj: Pawel Kuczynski / Facebook
Před 3 měsíci
2502


Sledování moderní společnosti, našich návyků a obsesí je velmi důležitým nástrojem k tomu, abychom se v dnešním rychle se měnícím světě dokázali zorientovat a pochopit jej. Někdy je proto potřeba udělat krok zpět a podívat se na sebe z pohledu třetí osoby. Jen poté vyplavou na povrch některé absurdity a chyby v našem jednání, které už jsme téměř začali brát jako zcela normální.

A polský umělec Pawel Kuczynski je jedním z těch, kdo se moderní společnosti snaží nastavit zrcadlo. Cílem jeho satirických a velmi chytře promyšlených ilustrací je donutit nás sednout si a přehodnotit naše priority.

Obvinění kolující kolem Facebooku, chudoba, nerovnoprávnost nebo celosvětová degradace životního prostředí. To jsou jen některá z hlavních témat, kterým se Pawel ve své tvorbě, jež na jeho Facebook již přilákala více než půl milionu fanoušků, věnuje.

Dokážete pochopit smysl každé z následujících kreseb? Na jaký problém poukazuje? Dejte nám vědět do komentářů (vážně napište, u některých si nejsme sami jistí):