Svatební koordinátoři prozradili, které páry se nakonec vždycky rozvedou

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 2 lety
12635

Koordinátoři svateb tvrdí, že dokážou už v den svatby odhadnout, komu se manželství rozpadne a komu naopak vydrží. Jak je to možné? Vždyť na svatbě jsou přece všichni stejně šťastní! Nebo snad ne?

Práce svatebních organizátorů není zdaleka tak romantická, jak se může zdát z filmů. Organizátoři zodpovídají za hladký průběh celého dne – a to je samozřejmě těžké. Jen uvažte, co všechno se může pokazit od počasí, jídla, až po všechny možné šílenosti, kreté můžou hosté vyvést! Není proto divu, že organizátoři procházejí psychologickým školením, které jim má pomáhat zvládnout jakoukoli situaci.

Díky znalostem z oblasti psychologie v kombinaci s osobními zkušenostmi jsou organizátoři svateb schopni předpovědět, jak dlouho to nevěstě a ženichovi společně vydrží.

1. Jak se budoucí ženich s nevěstou vzájemně oslovují


eastnews

Organizátoři svateb si v první řadě všímají toho, jak se budoucí manželé na své svatbě oslovují.

Sladké přezdívky a zdrobněliny nejsou zdaleka vždy zárukou šťastného a dlouhého manželství, ale milé přezdívky mohou zvýšit míru spokojenosti obou zamilovaných. Cítí se milovaněji, což má na vztah samozřejmě pozitivní vliv.

Oproti tomu ponižující a urážlivá oslovení jsou jednoznačně signálem toho, že tohle manželství nebude mít dlouhého trvání. Každý se sice hádá a svatba může být velmi stresující, ale milující se lidé se nikdy neshazují na doslech cizích lidí a vše si raději vyříkají v soukromí.

Dokonce i urážky míněné jako žert nebo jemné popíchnutí je špatným znamením. Vtípky se totiž většinou časem rozvinou v jasné projevy agrese a pohrdání.

2. Jeden z partnerů přijímá rozhodnutí za zády druhého


pixabay

Svatební koordinátor musí často projednávat různé záležitosti se ženichem a nevěstou. Je třeba mnohé rozhodnout. Pokud ale jeden z nich rozhoduje sám, aniž by ho zajímal názor druhého, anebo dokonce rozhoduje úmyslně proti výslovnému přání partnera, vypovídá to o nedostatku respektu a důvěry vůči partnerovu názoru.

3. Jednoho z partnerů vůbec nezajímají svatební přípravy


pixabay

Pokud s koordinátorem jedná jen jeden z páru, je to vždy špatné znamení. To na druhou stranu, neznamená, že se partneři musí radit o každém detailu. Pokud například ženicha nezajímají detaily jako výběr květin nebo barva výzdoby, není nutno je s ním rozebírat. Oba by se ale měli příprav alespoň částečně účastnit. Pokud ženicha (anebo nevěstu) nezajímá vůbec nic, je to rozhodně podivné.

Někteří svatební agenti tvrdí, že se s nevěstou nebo ženichem setkají dokonce až při samotném obřadu – do té doby vždy jednali jen s tím druhým. Domnívají se, že takovým manželům to dlouho nevydrží, protože o svatbu měl zjevně zájem jen jeden z nich.

Psychologové dodávají, že manželství je vždy práce pro dva. Pokud ale celá tíha zodpovědnosti padá pouze na záda jednoho, nedopadne to dobře. Dřív nebo později toho na něj bude příliš.

4. Nevěsta se ženichem nejsou schopni najít kompromis


pixabay

Podle svatebních koordinátorů existují lidé, kteří se jsou schopni pohádat i kvůli sebemenším detailům. Kvůli takové prkotině, jako je výběr svatebního dortu, jsou schopni téměř celou svatbu zrušit.

Partneři spolu nejsou schopni v klidu komunikovat. Pokaždé, když spolu nesouhlasí, je problém na stole. Nakonec spolu přestanou mluvit a nic se vlastně nevyřeší. A dokonce i v den obřadu vládne mezi budoucími manžely napětí.

Pokud se kvůli každé prkotině dohadují už před svatbou, po ní to bude ještě horší. Celé manželství je o hledání kompromisů. Jestliže toho manželé nejsou schopni, má to na jejich vztah destruktivní účinky.

5. Rodina nebo přátelé jednoho z manželů nemají rádi jeho partnera


depositphotos

Stává se, že se přátelé a rodina ženicha nebo nevěsty chovají k jeho (nebo jejímu) partnerovi chladně. Buď ho ignorují, nebo dokonce pomlouvají a veřejně uráží. Rodiče například dávají najevo, že není dost dobrý pro jejich dceru (nebo že ona není dost dobrá pro jejich syna). Dokonce mohou začít zavádět řeč na bývalé partnery svých dětí anebo na potenciální lepší partie.

To vše je ale jen polovina problému. Málokdy se stane, aby se všichni na svatbě měli rádi. A je opravdu málo pravděpodobné, že si partnera zamiluje celá rodina a všichni kamarádi. Problém ale nastane ve chvíli, kdy snoubenec (nebo snoubenka) nezasáhne a podobné řeči neutne.

Ochránit svého partnera před všemi podobnými útoky by měla být samozřejmost. Bohužel to tak vždy nebývá. Naopak se stává, že se ženich nebo nevěsta dokonce přidají k posměškům a poznámkám mířeným proti jejich partnerovi. A asi není nutno zmiňovat, jak špatné to je a o čem to vypovídá.

6. Snoubenci se kvůli svatbě zadluží


depositphotos

Každý chce mít krásnou svatbu, ale stojí to opravdu za to se kvůli tomu jedinému dni zadlužit? Často se stává, že mladí lidé, kteří se chtějí vzít, nemají dostatek financí na to, aby si mohli dovolit dokonalou svatbu, o jaké sní. A tak si peníze půjčí.

Svatba bude sice perfektní, jenže co přijde potom? Neustálé problémy s penězi, hádky kvůli financím, narůstající stres a nespokojenost. Jeden druhého začnou obviňovat ze špatných rozhodnutí, dluh poroste a manželé se brzy zase rozvedou.

Finanční potíže jsou jedním z nejčastějších příčin hádek a často jsou i jedním z důvodů rozvodu. Nepodceňujte proto roli peněz v manželství.

Myslíte, že mají svatební agenti pravdu? Jste vdané nebo ženatí? Jak dlouho už vaše manželství trvá? 

Tagy: