Saudská Arábie má svou první supermodelku. Jak vypadá?

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 2 lety
1386


Když se řekne „Saúdská Arábie“, představí si většina z nás nejspíš uzavřenou zemi, která ženské módě příliš nefandí. Známý stylista Antonio Grimaldi ale tvrdí něco jiného. Podle něj všechny ženy v této zemi milují módu a sledují módní trendy.

Na Pařížském týdnu módy spolupracoval s vůbec první supermodelkou ze Saúdské Arábie, sedmnáctiletou Taleedah Tamer.

The opening @fashiontv
Příspěvek sdílený Taleedah Tamer تليدة تمر (@taleedah),

V Saúdské Arábii se prodávají módní časopisy a ženy sledují módu možná víc než jinde na světě – a módní oblečení tu jde na odbyt stejně dobře jako kdekoli jinde. Na veřejnosti sice ženy obvykle stále chodí v černé, zahalené v oděvu zvaném abája, ale pod tímto oblekem většinou ukrývají ty nejmódnější kousky a zářivé šperky. Přesto se až do letošního roku žádná žena z této země neúčastnila žádné světové módní přehlídky.

Special days
Příspěvek sdílený Taleedah Tamer تليدة تمر (@taleedah),

Taleedah Tamer se narodila a vyrostla ve velkém přístavním městě jménem Džidda. Měla štěstí, protože se narodila do velmi liberální rodiny, která jí v její kariéře nebránila. Naopak, matka i otec ji plně podporovali.

Dívčina matka, Cristina Tamer, je původem Italka. Než se provdala za Aymana, rodáka ze Saúdské Arábie, živila se jako modelka. Mladá Taleedah přiznává, že právě matčin příklad je jedním z důvodů, proč se sama chtěla začít věnovat modelingu.

„Jako malá jsem si často prohlížela krásné fotografie mé matky a v duchu jsem si říkala: Tohle bych chtěla dělat,“ vypráví Taleedah. „Chtěla jsem mít stejně krásné fotky.“

Cristina Tamer v době, kdy se věnovala modelingu:

Mamma mi inspiri!❤️ voglio essere come te quando cresco!
Příspěvek sdílený Taleedah Tamer تليدة تمر (@taleedah),

Cristina dříve pracovala ve velkých světových městech jako třeba v New Yorku, Tokiu a Milánu. Spolupracovala s Giorgem Armanim nebo s Giofrancem Ferrém. Své dceři neváhala předat všechny své zkušenosti, díky čemuž se Taleedah už dřív dostala před fotoaparát několika méně významných fotografů.

Její velký debut však přišel až tento rok, když předváděla šaty pro Antonia Grimaldiho na Pařížském týdnu módy.

Sám Antonio Grimaldi se setkal s celou rodinou Tamerů už před sedmi lety, tehdy zavítal do Saúdské Arábie v rámci jedné ze svých služebních cest. O několik let později se Taledaah poprvé objevila na obálce Harper’s Bazaar Arabia.

Taledaah na Pařížském týdnu módy předvedla dvoje šaty – nejprve bílý kalhotový oblek s opaskem ve tvaru ptačích pařátků a posléze elegantní růžové šaty zdobené peřím.


Eastnews

Taleedah doufá, že se stane inspirací a příkladem pro další dívky ze Saúdské Arábie. Podle ní načase, aby se tamní společnost více otevřela módnímu průmyslu. Zároveň si ale uvědomuje, že změna nepřijde hned – v její zemi stále žije mnoho konzervativců, kteří ji za její chování pravidelně odsuzují.

V současnosti cestuje po světě a svými fotografiemi těší své mnohé fanoušky na sociálních sítích.

Nebojí se ukázat ani bez make-upu nebo jen s jemným líčením.

After
Příspěvek sdílený Taleedah Tamer تليدة تمر (@taleedah),

Některé fotografie, které sdílí s fanoušky, jsou ale pro její konzervativní spoluobčany příliš odvážné.

Mornin ????
Příspěvek sdílený Taleedah Tamer تليدة تمر (@taleedah),

Co si myslíte o první saúdskoarabské supermodelce? Líbí se vám?

Tagy: