Ptali jsme se mužů, čeho si na ženách všímají (a břicho zatahovat vůbec nemusíte)

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 6 měsíci
12459

Nikdo není dokonalý, ale kdo z nás by nechtěl vypadat co nejlépe? Koho z nás by nepotěšil kompliment nebo obdivný pohled kolemjdoucího? Jistě, všichni si neustále opakujeme, že vzhled není to nejdůležitější – a to je pravda – ale všichni se přesto chceme líbit, zvláště pak tomu, do koho jsme zamilovaní.

I když i muže často trápí jejich vzhled, kosmetický a módní průmysl cílí stále ještě spíše na ženy – rozhodli jsme se proto zjistit, zda je opravdu třeba podstupovat všechny ty procedury, držet diety a trápit se vzhledem, abychom se mužům líbily. Pokusili jsme se zjistit, co vlastně muže na ženách zajímá, na co se dívají, čeho si všímají a co se jim líbí.

Vyzpovídali jsme 15 mužů a jejich odpovědi nás popravdě občas opravdu zaskočily. Jak jsme zjistili, většině mužů uniká celá řada detailů - na druhou stranu je překvapivě zajímá třeba parfém nebo typ spodního prádla. 

Parfém


depositphotos

Podle toho, co muži říkali, je parfém žádaný. Někteří z nich přiznali, že její příjemná vůně je něco, dík čemu si na ženu později vzpomenou. Současně by ale vůně měla být spíše jemná a ne příliš nápadná. Příliš výrazný parfém muže spíše odradí.

Nehty


depositphotos depositphotos

Zhruba polovina mužů tvrdila, že je nehty vůbec nezajímají. Druhá polovina připustila, že si nehtů všímá – líbí se jim upravené a čisté nehty. Výrazné laky a dlouhé nehty je spíše odrazují. Ideální je proto francouzská manikúra.

Obočí


depositphotos depositphotos

Téměř všichni muži vypověděli, že se jim nelíbí, pokud je obočí viditelně upravováno. Namalované obočí je přímo odrazuje.

Nicméně podle toho, co muži říkali, obočí většinou vůbec nevěnují pozornost – pokud se jim tvář jako celek líbí, na jednotlivé detaily se prostě nezaměřují. Našel se ale i muž, který tvrdil, že krásné obočí dokáže vynahradit i jiné drobné nedostatky obličeje.

Řasy


depositphotos

Znovu to bylo půl na půl. Zatímco asi polovina mužů prohlásila, že dlouhé a husté řasy působí žensky a krásně, druhá polovina trvala na tom, že takové řasy vypadají nepřirozeně a spíše je odrazují.

Takže jak? Vybírejte si kvalitní přípravky a navštěvujte ověřené kosmetické salony. A nepřehánějte to. Řasy musí vypadat přirozeně. Na nekvalitní umělé řasy raději hned zapomeňte.

Make-up


vk

V tomto případě se výpovědi mužů dokonale shodovaly. Příliš výrazný make-up se nelíbil žádnému z dotazovaných. Líbil se jim naopak přirozeně a čistě působící make-up a světlá rtěnka.

Ideální je „neviditelné líčení“, tedy takové, u něhož si nikdo na první pohled není jistý, zda namalované jste, nebo nejste. Na fialové, vínové a rudé rtěnky rovnou zapomeňte – tedy pokud vám jde o to, co si myslí muži.

Drobné kožní problémy


depositphotos depositphotos

Problémy s pletí dokážou pěkně potrápit, ale podle mužů nejde o nic závažného. Konec konců, co na tom, jestli máte na nose pupínek? Zítra už bude pryč.

Nicméně pokud máte pleť v celkově špatném stavu a k tomu ještě mastné neupravené vlasy, je to podle mužů známka toho, že se o sebe nestaráte. A to je samozřejmě špatně.

Nedokonale oholené nohy


depositphotos depositphotos

Udržet perfektně hladké nohy každý den je oříšek. Určitě to znáte. Jeden den se oholíte a další abyste začala znovu. Mnoho žen to trápí a před muži se bojí ukázat, pokud nemají zrovna čerstvě oholené nohy. A očividně zbytečně.

Podle většiny mužů totiž vůbec nevadí, když si (ať už dotekem nebo pohledem) všimnou, že vaše kůže není úplně hladká.

Něco jiného ovšem je situace, kdy se žena neholila už celé týdny – to většině mužů už vadilo.

Ušpiněné boty


instagram instagram

Pokud nejsou boty až moc špinavé a staré, muži jim obecně nevěnují moc pozornosti. Takže kvůli nějaké té ťápotě od pejska si nedělejte starosti.

Ušmudlané oblečení


instagram instagram

Podobně jako u bot, ani oblečení muže obvykle moc nezajímá. Pokud je ale oblečení až moc ušpiněné nebo pomuchlané, je to podle mužů ukazatel toho, že jste špatná hospodyňka – a to je pro některé muže důležité a pro jiné zas ne. 

Strie


depositphotos

Překvapilo nás, že někteří muži ani nevěděli, co to strie vlastně jsou. Když jsme jim to vysvětlili a ukázali jim obrázky, prohlásili, že by si něčeho takového sami nikdy asi ani nevšimli.

Muži, kteří věděli, oč jde, si obyčejně mysleli, že strie jsou způsobeny nárůstem hmotnosti – to, že jsou spojené i s těhotenstvím, netušili. Tento fakt pro ně ale nehrál příliš velkou roli, protože ať už tak či ona, nepovažovali strie za nic špatného.

Malé bříško


depositphotos

Ideální je sice břicho ploché, ale podle asi 90 % mužů není ani větší bříško žádný problém a tento aspekt příliš neřeší. To samozřejmě ani není o nadváze, ploché břicho je hlavně o stravě a o cvičení. Nadváha jako taková už vadila většímu počtu mužů.

Den nemyté vlasy


depositphotos depositphotos

Ani tohle není žádná pohroma – na tom se shodli všichni dotazovaní. Pokud vám vlasy zplihle nevisí k zemi a neodkapává z nich mastnota, muži si pravděpodobně ničeho ani nevšimnou. Konec konců, sami si vlasy taky nemyjí každý den!

Spodní prádlo


depositphotos

Jakého muže by nezajímalo dámské spodní prádlo? Mužům se líbí – a přednost dávají hlavně krajkám.

Kouření a vulgarismy


depositphotos depositphotos

Nejde sice už o věc vzhledu, ale mnozí muži upozornili na fakt, že i ta sebekrásnější žena se jim dokáže zprotivit, pokud používá naprosto běžně vulgární a obscénní výrazy, anebo pokud je cítit po cigaretách. Zhruba 80 % mužů by vadilo, kdyby jejich dívka kouřila. Zbytek považoval kouření za normální.

Muži dále zmiňovali, že se jim líbí, když je žena pozitivní a usměvavá. Většinu mužů také přitahuje, pokud dívka působí žensky a jemně. Příjemné vystupování a optimistický úsměv na tváři je důležitější než špinavé boty, popraskaný lak na nehtech, nadváha nebo neoholené nohy.

Muži, napište nám, co si o tom myslíte vy! Čeho si na ženách všímáte? Co vás přitahuje a co vás dokáže naopak odradit?

Tagy: