Psychické i fyzické projevy, které prozradí, že je do vás až po uši zamilovaná. Tohle neutají.

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 rokem
2985

Často se v souvislosti s láskou mluví o takzvaných „motýlcích v břiše“. Podobných tělesných a psychických projevů je ale mnohem více. Zamilovanost tak můžete na dívce snadno odhalit – stačí si všímat.

I když se bude dívka snažit ze všech sil hrát nezájem, tímhle se vždycky prozradí.

Změny v hlase


depositphotos

Zamilovanost poznáte už na samotném hlase – podle studií mluví zamilované ženy vyšším a měkčím tónem. (Mimochodem, z dalších studií vyplývá, že ženy mluvící vysokým hlasem připadají mužům atraktivnější – příroda to vymyslela geniálně, nezdá se vám?)

Nekontrolovatelné zčervenání


depositphotos

Zbarví se její tváře při pohledu na vás celé doruda? Tak to je jasné!

Podle psychologů dochází k červenání tehdy, když máme strach z odhalení nějakého osobního tajemství – takovým tajemstvím mohou být často právě utajované city. Jde o fyziologickou reakci, které nelze vlastní vůlí nijak zabránit.

Rozšíření zorniček


depositphotos

Pozornost věnujte i očím. Ne nadarmo se říká, že oči jsou oknem do duše. Když se v nich naučíte číst, nikdo před vámi už nikdy nic neutají.

Zužování a rozšiřování zornic závisí samozřejmě v první řadě na osvětlení. Kromě toho se ale mění i podle nálady a emocionálního rozrušení. Zorničky se při pohledu na milovanou osobu mohou rozšířit až čtyřnásobně.

To je nejspíš ten důvod, proč si zamilovaní tak často chtějí hledět do očí – zjišťují tím, zda v očích svého partnera spatří tuto reakci, která je ujistí o tom, že city jsou vzájemné. To vše je ale samozřejmě zpravidla zcela neuvědomělé.

Psychická i fyzická slabost


depositphotos depositphotos

Čerstvě zamilované ženy často cítí zmatek, nervozitu, dochází u nich k prudkým změnám nálad. Kromě toho se může objevit i dočasná ztráta chuti k jídlu, nevolnost a únava.

Za všemi těmito příznaky stojí zvýšená hladina stresového hormonu kortizolu. Postupem času se jeho hladila ale ustálí a vše se vrátí do normálu – nemusíte mít tedy žádné obavy. Příznaky se mohou sice v budoucnu při nějaké emocionálně vypjaté chvíli opět objevit (třeba o svatebním dnu), ale brzy zase pominou.

Dokáže skoro cokoliv


depositphotos

Pravděpodobně jste už slyšeli nějaký fantastický příběh o tom, jak dokázala milující žena nemožné: třeba přemohla mnohem většího a silnějšího násilníka, aby ochránila vlastní dítě.

Takové příběhy bývají často založené na pravdě. Kombinace lásky a strachu o milovanou osobu dodává ženě dočasně opravdu až nadpozemské schopnosti. Je to způsobeno vysokou hladinou adrenalinu a oxytocinu v krvi. Oxytocin je známý jako hormon lásky a štěstí, ale málokdo už ví, že mezi jeho další účinky patří i zvýšení tolerance vůči bolesti. Jednoduše řečeno, milující žena necítí slabost, únavu ani bolest, a proto je schopná neuvěřitelných věcí.

Tagy: