Muži přiznali, o co chtěli své ženy vždycky požádat, ale nikdy to neudělali

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 6 měsíci
12666

U většiny žen je emoční inteligence lépe rozvinutá než u většiny mužů. Proto mají muži občas potíže vyznat se v emocích žen. Z obav, jak žena zareaguje, si pak své námitky a připomínky nechávají často pro sebe.

Zeptali jsme se mužů, zda je něco, oč chtěli vždycky ženu požádat, ale z obav, jak na žádost zareaguje, to raději neudělali. Co odpověděli nás překvapilo, protože to na první pohled vypadá, že vlastně nejde o nic tak závažného.

Tohle muži uváděli nejčastěji:

1. Aby nenaznačovala, ale mluvila přímo


Ať už je to pravda nebo ne, muži často tvrdí, že ženy neustále jen nejasně naznačují a myslí si, že oni, muži, snad dokážou uhádnout jejich myšlenky jen na základě významného pohledu nebo tónu hlasu.

Pro muže je těžké rozpoznat ženiny emoce, proto psychologové radí, abyste si promluvili hned, jakmile vznikne nějaký problém. Nečekejte, až to vašemu partnerovi samo dojde.

2. Aby méně kritizovala


Komu se líbí kritika? Nejspíš nikomu – a mužům obvykle ještě méně než ženám. Pro muže je těžké slyšet, že nejsou v očích své milované dokonalí.

To samozřejmě neznamená, že máte ignorovat všechno, co se vám na vztahu nelíbí, protože partnerovo ego by kritiku nemuselo ustát. Snažte se ale, aby vaše kritika byla konstruktivní. Rozhovor nejprve začněte pochvalou, zmiňte jeho silné stránky, a až pak jemně upozorněte na to, co vám vadí.

3. Aby bylo chvíli ticho


Říká se, že ženy toho za den namluví až 3x více než muži. Pravda, vědci sice říkají, že muži toho namluví více než ženy - ale jen za určitých situací.

V každém případě, ženy mívají dojem, že jakmile se mlčí, něco neklape – jenže muži dokážou chvíli ticha ocenit a neznamená to, že by se vedle vás zrovna nudili.

Studie ukázaly, že muži se dokážou více rozpovídat, je-li třeba něco důležitého probrat a hledat řešení. Oproti tomu ženy více než muži mluví o sobě nebo o dětech. Pro muže je ale těžké udržet pozornost a bavit se po dlouhém dni o „ nepodstatných banalitách“. Občas by si raději v tichosti odpočinuli.

4. Aby se mě nesnažila změnit


Někteří muži se domnívají, že ženy se na ně dívají jako na svůj „životní projekt“. Změnit muže – to je pro ně životním posláním.

„Chcete, abychom se změnili, ale když to uděláme, ztratíme vaši úctu,“ řekl například jeden z mužů.

5. Aby v hádce někdy ustoupila


Muži se neradi hádají – zvláště se ženami. Myslí si, že argumenty žen jsou nelogické a příliš emocionální. Přesto ženy nikdy neustupují, naopak, staví si hlavu tak dlouho, dokud nedosáhnou svého.

Pokud jde o rodinné záležitosti, bývá prý ale většinou pravda na straně ženy. Je to tím, že žena je už odmala vychovávána k tomu, aby byla citlivou, dobrou a pečující manželkou a matkou. Díky tomu je více orientovaná na rodinu než muž, kterému chybí řádná emoční průprava z dětství.

6. Aby na sebe víc myslela


Každý muž samozřejmě ocení dobré jídlo a vždy perfektně uklizený dům. Ale pravda je, že mnohem víc než to chtějí muži šťastnou a usměvavou ženu. Když vidí, že jste stále unavené a smutné, chtějí to změnit, jenže často nevědí, co dělat. Proto muži chtějí, aby o sebe a své štěstí ženy samy pečovaly a byly veselé.

Ze studií vyplývá, že ženy mají samy na sebe a své koníčky mnohem méně času než muži. Ženy často uváděly, že si připadaly provinile, když si třeba otevřely knížku nebo si vyšly s kamarádkami do kavárny místo toho, aby se postaraly o domácnost.

7. Aby mě nerušila v práci telefonními hovory


Už dlouho je známé, že ženy bez problémů zvládají multitasking. Nedávné studie ale navíc potvrdily, že mužský mozek oproti ženskému spotřebovává mnohem více energie, když musí přepínat mezi jednotlivými úkoly.

Proto když muže rozptýlíte během jeho práce, vyplýtvá kvůli vám spoustu zbytečné energie. Pokud tedy nejde o nic životně důležitého, počkejte, až bude mít po práci a bude se moci věnovat jenom vám.

8. Aby mi důvěřovala


Je těžké žít s někým, kdo vás neustále podezírá a nedůvěřuje vám. Muži potřebují cítit, že jim zcela důvěřujete a že je respektujete.

Podle psychologů žárlí muži a ženy z různých důvodů. Zatímco muži jsou nejvíce netolerantní vůči sexuální nevěře, pro ženy je nejnepřijatelnější emoční nevěra. Představa, že jejich muž tráví více času s někým jiným, je pro ně nepřijatelná – a to i tehdy, když v tom sex nehraje žádnou roli.

A co vy? Je něco, oč jste chtěli svou partnerku vždycky požádat, ale nesebrali jste k tomu dost odvahy?  

Tagy: