Jazyk těla prozradí, zda vás skutečně miluje. Tyhle signály nepodceňujte!

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
17826

Když vám řekne „miluji tě“, může lhát. A pokud vám to naopak neříká, ještě to nemusí znamenat, že by to nebyla pravda! Odbornice zabývající se jazykem těla zdůrazňuje fakt, že především muži mívají často problém vyjadřovat své myšlenky s pomocí slov – obzvláště, jde-li o city.

Řeč těla je ale vždycky pravdivá – je totiž podvědomá. Nespoléhejte jen na to, co vám partner říká nebo neříká. Zaměřte pozornost raději na tyto signály:

 Vzdálenost mezi vámi


Někteří si myslí, že už jen to, že jste se přestali při chůzi držet za ruce a objímat se, je první známka rozpadajícího se vztahu. Není to ale pravda. Pokud jste spolu dlouho, je zcela normální, že oba potřebujete svůj vlastní prostor. Ideální vzdálenost mezi partnery je 0 až 45 cm. Jestliže se jeden z vás snaží tuto vzdálenost prodlužovat, je to známka něčeho špatného.

 Stejné tempo chůze


Stejné tempo hovoří o vnitřní kompatibilitě obou partnerů. Jste, laicky řečeno, naladěni jeden na druhého. Milující partneři se podvědomě snaží jít stejným tempem jako jejich drahé polovičky. A pokud například nestíháte, milující partner rád zvolní a počká na vás.

Naopak, pokud jde partner několik metrů před vámi a vy sotva popadáte dech, abyste ho stíhala, je čas se nad vztahem zamyslet!

Při hovoru s vámi se dotýká krku


V emocionálních situacích máme všichni tendenci hledat nějaké způsoby, jak se uklidnit. Když lidé cítí ohrožení nebo nervozitu, mohou se například podvědomě dotýkat krku. Krk je jedním z nejzranitelnějších míst na našem těle, instinktivně si ho proto bráníme.

Ale pozor – takovéto gesto může vyvolat třeba i lhaní. Když totiž člověk lže, většinou u toho pociťuje nervozitu.

Mimika


Jak se partner tváří, když se vám něco nepovede, když se spletete nebo třeba něco rozbijete? Z výrazu tváře můžete vyčíst víc než z čehokoli jiného.

Podle studie profesora Johna Gottmanna jsou projevy pohrdání jednou z hlavních příčin rozvodů. Každý přece občas něco pokazí – milující partner vás za to ale nebude neustále odsuzovat, místo toho se s vámi zasměje nebo vás utěší a uklidní.

Objímání a doteky


Poplácání po zádech symbolizuje vyjádření podpory a souhlasu. Hodí se ale spíše mezi dobré kamarády. Od partnera očekáváme spíše silné objetí – právě to je projevem opravdové lásky a existujících citů.

Tagy: