Chudé holčičce z Filipín poslal charitativní balíček. Po 15 letech nevěřil vlastním očím

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 rokem
29008

Byl rok 2000, prosinec. Blížily se Vánoce. Sedmiletý chlapec z USA poslal na Filipíny vánoční dárek, aby udělal radost jedné malé holčičce. O 15 let později se stalo něco neuvěřitelného.

Před 18 lety se malý Tyrel Wolfe účastnil charitativního projektu Operation Christmas Child. Do prázdné krabice vložil školní potřeby, drobné hračky a suvenýry. To vše odeslal spolu s průvodním dopisem a svou fotografií.

Tyrel vybral fotografii, na které je oblečen v kovbojském kostýmu.


facebook

Rodiče odnesli krabici do kostela, odkud byla společně s ostatními balíčky odeslána na Filipíny. Balíček obdržela jako Vánoční dárek Joana Marchan, malá holčička z chudé filipínské rodiny.

Uběhlo mnoho let a Tyrel na balíček, který kdysi odeslal, již dávno zapomněl. V roce 2009 mu ale přišla podivná žádost o přátelství na Facebooku. Jméno dívky, která žádost o přátelství zaslala, neznal, a tak na ni nijak nereagoval.

Jenže Joana (protože to byla právě ona) se nevzdávala a znovu na sebe upozornila. V Tyrelovi se probudila zvědavost a začal zjišťovat, kdo dívka je. Ta mu vyprávěla o dárku, který kdysi dostala. Tyrel zjistil, že mu tehdy dokonce poslala děkovný dopis – jenže ten se cestou někde ztratil.


facebook

Mladí Tyrel a Joana si začali dopisovat a brzy zjistili, že toho mají hodně společného. Asi po roce dopisování se rozhodli setkat. Tyrel si našetřil na letenku a přiletěl do Manily, hlavního města Filipín. Joana se s ním setkala přímo na letišti. Oba byli strašlivě nervózní, ale okamžitě se jeden druhému zalíbili.


facebook

Tyrel strávil na Filipínách s Joanou a její rodinou 10 dní. Zjistil, že celá její rodina (čítající osm členů) žije v malém domě a všichni spí v jednom pokoji na podlaze. Když odlétal, nebyla si Joana jistá, kdy ho znovu uvidí – a jestli vůbec. Tyrel ale slíbil, že se vrátí. A svůj slib dodržel.

Jeho druhá návštěva Filipín trvala celý měsíc a oběma změnila život. Tyrel požádal mladou dívku o ruku. Podle tradice musel ale požádat o souhlas i její rodiče, a zatímco byl Joanin otec pro a dal mladému páru své požehnání, její matka se svatbou nesouhlasila. Do Manily proto přiletěl i Tyrelův otec, aby pomohl matku mladé nevěsty přesvědčit.

Svatební obřad se konal hned dvakrát. Jednou v USA a jednou na Filipínách.


facebook

Joana s Tyrelem od té doby každý rok připravují vánoční balíček a posílají ho nějaké chudé rodině ve světě. Jsou spolu šťastní a nedávno se jim narodil syn.


facebook


Zní to skoro jako zápletka z romantického filmu, ale doopravdy se to stalo! A jak jste svého partnera potkali vy? Napište nám o tom!