Chlapec se zamiloval do dívky z plakátu. Po 12 letech mu osud připravil neuvěřitelné překvapení

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 rokem
2337

Ve filmech a knihách se běžně setkáváme s nepravděpodobnými příběhy o lásce. A byť se do nich třeba i ponoříme, málokdy věříme, že by k takovým situacím mohlo dojít i v reálném životě.

Ale svět je malý a život je plný neuvěřitelných náhod. Jedna taková šťastná náhoda potkala i Maxima, chlapce, jehož příběh sdílel už snad celý svět.

Maxim byl úplně obyčejný chlapec. Žil v Rusku a měl rád hudbu. A pobláznil se do dívky z plakátu. Koho by ho napadlo, že tahle platonická láska jednoho dne přeroste v něco většího, v něco skutečného? Ale stalo se. O 12 let později získat Maxim srdce dívky, kterou celou tu dobu tajně miloval.

Když bylo Maximovi 14 let, byl blázen do gotické hudby. Vešel proto jednoho dne do obchůdku s muzikou a pátral po něčem novém. Prodavač mu doporučil album německé kapely Silke Bischoff. Maxim si CD koupil a nelitoval. Hudba ho fascinovala. Začal tedy o skupině zjišťovat víc. A všude neustále narážel na tu samou dívku. Okamžitě se mu zalíbila.


pikabu

V 19 letech tak vytvořil Maxim fanouškovskou stránku skupiny Silke Bischoff, která se v té době už jmenovala 18 Summers. Sledoval všechny jejich koncerty a snil o tom, že se jednou setká s tou záhadnou dívkou z jejich plakátů. Tehdy to ale vypadalo jako pouhá naivní klukovská fantazie.

Když bylo Maximovi 26 let, znovu si vzpomněl na kapelu, do které byl jako kluk blázen. Zkusil skupinu vyhledat na Instagramu. A podařilo se. Navíc znovu uviděl fotografie té známé dívky, kterou jako kluk nemohl pustit z hlavy. Rozhodl se jí tehdy prostřednictvím Instagramu kontaktovat. Jeho první zpráva obsahovala jediné slovo. Stálo v ní jen: Ahoj.


vk

Maxim totiž ani nedoufal, že by si dívka jeho zprávu přečetla, nedej bože na ni jakkoliv zareagovala. Ale ona se ozvala. A tak to všechno začalo. Psali si každý den a nakonec se rozhodli dát si přes Skype své první rande. I když se mohli vidět jen přes obrazovku počítače, koupil Maxim růže a víno. A Julie (tak se dívka jmenovala) se krásně oblékla.

To všechno se dělo loni v červenci. Už v říjnu se Julie rozhodla přijet za Maximem do Petrohradu. Ten na ni čekal na letišti. Už tam, když ji vyzvedával, bylo prý oběma jasné, že to mezi nimi bude fungovat.

Strávili spolu v Petrohradě čtyři krásné dny. Na konci čtvrtého požádal Maxim Julii o ruku. A ona řekla „ano“.


vk

Dívka odletěla zpátky do Německa. Dál si jen psali. Mluvit spolu mohli jenom anglicky, protože Maxim se teprve učil německy a Julie neuměla rusky vůbec. Letos v lednu přiletěl Maxim do Německa a seznámil se s dívčinou rodinou. V únoru spolu odletěli do Petrohradu a na Den svatého Valentýna se tam vzali.

Nyní oba žijí šťastně v Německu a nevěřícně zírají na to, jak si svět povídá o jejich příběhu (Maxim naposledy na svém VK sdílel text nějakého brazilského webu v portugalštině, který rovněž tento příběh plný lásky zaujal).


vk

Svět je plný osudových setkání, lásek na první pohled a neuvěřitelných shod událostí. Ale občas musíme vyjít osudu také trochu naproti. Tento příběh je jen jedním z těch, které to potvrzují.

Nebojte se spontánnosti. Nebojte se dělat bláznivé věci. Jak se říká, je lepší litovat toho, že jste něco udělali, než toho, že jste to neudělali.

Tagy: