9 známek toho, že váš vztah nemá budoucnost (zvlášť důležitý je bod č. 7)

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 rokem
6480

Že je vztah odsouzen k zániku je někdy zřejmé už od samého začátku – jenže když jsme zamilovaní, máme tendenci všechny varovné známky ignorovat. Právě pro tyto případy jsme pro vás vytvořili seznam symptomů, které napovídají, že vás žádné „šťastně až na věky“ s největší pravděpodobností nečeká.

Nejste vedle něj sami sebou


Ať už se vedle partnera nemůžete realizovat z jakéhokoli důvodu, znamená to, že v takovém vztahu nebudete dlouhodobě spokojení. Partner by vám nikdy neměl stát v cestě za vašimi sny, právě naopak, měl by vás v jejich naplňování podporovat, měli byste se společně bok po boku rozvíjet a růst, ne už navěky uvíznout na jednom místě a vzdát se všeho, co jste kdy chtěli dokázat a zažít.

Nejste na ni (nebo na něj) hrdí


Zamyslete se. Když se vás někdo zeptá na partnera, jak zareagujete? A co cítíte? Jste šťastní a toužíte se se svým partnerem pochlubit? Anebo se naopak snažíte zavést řeč jinam a odpovědi se vyhnout?

Na počátku vztahu cítí všichni potřebu o své lásce mluvit, vychvalovat ji a vyprávět o společných úžasných zážitcích. Později, když růžové brýle opadnou, si samozřejmě všichni začínáme uvědomovat, že nikdo není dokonalý a s vychvalováním partnera přestáváme. Nicméně v žádné fázi vztahu byste se za něj neměli stydět a zapírat ho.

Vztah už vám nic nepřináší


Jak byste popsali svůj vztah? Normálka, vše v pohodě, nic zvláštního? Pokud ve vztahu vlastně děláte totéž, co byste dělali nezadaní, a připadáte si stále stejně, není vše úplně v pořádku. Vztah by vám měl přinášet něco navíc, s partnerem byste se měli cítit lépe než sami.

Pokud vám připadá, že kdybyste se rozešli, nic moc by se vlastně nezměnilo, je docela pravděpodobné, že jednou jeden z vás narazí na někoho, s kým mu bude mnohem lépe. Nečekejte na to – neztrácejte čas. Jestliže nemáte nic, co by vás pojilo, jestliže vám vztah nic nepřináší, přiznejte si, že to není to pravé. Láska přeci není jen nějaký „neutrální pocit“.

V těžkých chvílích vás nepodrží – naopak


Každý čas od času prožívá těžké chvíle. Tehdy se většina z nás obrací k partnerovi pro podporu. Jestliže vás partner ale nikdy nepodpoří a vy se kvůli němu cítíte naopak ještě hůř a raději se s problémy svěřujete někomu jinému, je to rozhodně špatné znamení.

S partnerem byste měli na všechno špatné společně zapomínat. Jestliže se díky němu místo toho cítíte mizerně, žádné štěstí vás s ním nečeká.

Už nepřemýšlíte o společné budoucnosti


Neplánujete společnou budoucnost, nepřemýšlíte o tom, co bude, na nic se netěšíte. Ať se stane, co se stane, je vám to vlastně více méně jedno.

Je snadné nic neřešit a jen tak „přežívat“, ale uvědomte si, že čas se nezastaví. V takovémhle vztahu můžete ztratit celé měsíce, možná i roky svého života. A ty vám už nikdo nevrátí.

Často sníte o jiných


Museli byste žít sami dva na opuštěném ostrově, aby nikdy nikdo z vás nepotkal nikoho, kdo jej bude přitahovat. Je to naprosto normální. Každý se občas ohlédne za někým jiným (nebo jinou) a každý občas sní o někom cizím.

Nejčastěji bychom ale stejně měli myslet právě na svého partnera. Pokud vás v představách pravidelně činí šťastnějším někdo jiný, možná vás bude činit šťastnějším i ve skutečnosti.

Nastalo mezi vámi „citové prázdno“


Jistě, není možné zírat si celý život zamilovaně do očí a řešit své pocity. Po nějakém čase prostě období prvotní zamilovanosti a vášně pomine.

Ale když už je vám vysloveně úplně jedno, co druhý cítí a jemu je zas fuk, co cítíte vy, spěje vztah nepochybně ke konci. Nemusíte si zrovna vyznávat lásku, ale měli byste o sebe pečovat, dbát o sebe, komunikovat spolu a projevovat si navzájem empatii.

 Neustále na sebe žárlíte


Jde vlastně o přímý opak předchozího bodu – tady se o partnera a jeho pocity zajímáte zase až moc. Pokud vás neustále trápí myšlenky na to, co asi zrovna dělá váš partner (a s kým), anebo pokud musíte neustále řešit žárlivé partnerovy scény, odpovídat na otázky, jako třeba kam jdete, s kým tam jdete a kdy se vrátíte, nebo vám dokonce zakazuje vzít si na sebe tohle příliš upnuté triko nebo moc krátkou sukni, zaručujeme vám, že to dlouho nevydržíte. Dřív nebo později toho bude mít jeden z vás dost a vztah ukončí.

Pomyšlení na rozchod vás neděsí


Jistě, myslet celé dny na rozchod a strachovat se, to rozhodně není zdravé. Ale pokud je vám vlastně jedno, jestli se rozejdete nebo ne a představa, že svého partnera ztratíte, ve vás nevyvolává žádný smutek (nebo vám ta představa připadá dokonce lákavá), není co řešit. Proč být s někým, s kým nejste rádi? Pokud tohle nevyřešíte, vztah se co nevidět rozpadne.

 

Tagy: