9 věcí o mužích, které by měla znát každá moudrá žena

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 2 měsíci
4901

Také věříte, že láska je ten nejkrásnější pocit na světě? Všichni z nás ale už určitě zažili i ten pocit, kdy se láska může proměnit ve smutek a bolest. Předejít tomu je přitom tak snadné!

Tyhle věci o mužích by měla znát každá moudrá žena. Jejich dodržením si zajistíte, že láska zůstane krásnou a jen tak nevyprchá!

1.     Muži neumí část myšlenky


Tohle už zní pomalu jako klišé. Nikdo neumí číst myšlenky. Je třeba to opakovat? Vždyť je to přece jasné! Jenže některé ženy to ještě pořád úplně nepochopily. Domnívají se, že muži automaticky pochopí jejich pohledy, povzdechy a další nenápadné náznaky.

Ženy to samozřejmě nedělají se zlým úmyslem. Pro mnohé z nich je prostě nepochopitelné, že to muži opravdu nechápou. Ženy jsou totiž vnímavější a samy by takové náznaky rozpoznaly okamžitě. Komunikovat s mužem je pro ně občas jako komunikovat s nějakým cizincem: je to jiná řeč!

Řešení je snadné. Nenaznačujte, mluvte přímo. Promluvte si. Ostych stranou, je to přece váš partner, před kým jiným než před ním byste měla mluvit zcela otevřeně? Buďte jednoznačné, upřímné a nebojte se. Uvidíte, kolik problémů se rozplyne!

2.     I muži se chtějí na vztahu podílet


Ženy v dlouhodobých vztazích občas přebírají veškerou iniciativu, začínají o všem rozhodovat, vše řeší samy. Tak vlastně stavíte muže do role dítěte. A to může skončit jediným způsobem: Každé dítě nakonec začne rebelovat, dospěje a vyletí z hnízda.

Nechovejte se jako pečující matka. Nechte muže rozhodovat se za sebe. Volný čas plánujte společně. Společně rozhodujte o rodinném rozpočtu. Nechte muže nést svůj díl odpovědnosti. Uvidíte, že vztahu to jen prospěje! Vy budete mít o něco méně starostí a muž si bude připadat respektovaněji. Výsledek: Spokojenost na obou stranách!

3.     Muži nikdy nežádají o pomoc a nesnáší kritiku


Tohle je dobré vědět. Valná většina mužů požádá o pomoc až tehdy, když se nacházejí v dokonale zoufalé situaci (a někteří ani tehdy ne). A uznejte samy, že když už si připadáte naprostou zoufale, je tím posledním, co chcete slyšet, kritika. V takovou chvíli potřebujete spíš podpořit.

Muži prostě obecně neradi připouštějí, že něco neví nebo neumí. A ještě méně rádi prosí o pomoc. Je to jejich přirozenost, ne něco, co byste je mohly prostě odnaučit. Nemůžete samozřejmě chodit kolem muže po špičkách a ignorovat všechno, co dělá. S konstruktivní kritikou si ale počkejte na vhodnou chvíli. A také nezapomeňte často chválit! Každý ostatně potřebuje být chválen, jak ženy, tak i muži.

4.     Muži problémy řeší, nemluví o nich


Představte si, že v práci prožijete náročný den. Domů se vrátíte unavená, rozmrzelá a s hlavou plnou starostí. Při večeři se pravděpodobně budete chtít partnerovi se vším svěřit. Když si postěžujete, trochu se vám uleví. A samozřejmě čekáte, že vás přítel podpoří.

Jenže ten udělá často něco úplně jiného: Začne vám radit. Řekne například: „Když je ta práce tak strašná, dej výpověď!“ Ale vy máte přece svou práci ráda! Jen jste prostě měla těžký den. Jediné, co chcete, je, aby vás objal a politoval.

Jenže muži to takhle nemají. Když si začnou stěžovat oni, je to proto, že si sami už nevědí rady a doufají, že jim řešení poradíte.

Jestliže se chcete jen svěřit, ale radu nečekáte, řekněte to muži narovinu. Jinak se může stát, že se vám neustále bude snažit radit a navíc nebude chápat, proč žádné z jeho rad nevyužíváte.

5.     Muži nechtějí být odpovědní za úplně všechno


Některé ženy si zase myslí, že všechny starosti mohou nechat na partnerovi. Je to přece chlap, on si poradí! Jenže uznejte samy, mít na starosti úplně všechno ve vztahu, to je pro jednoho člověka trochu moc. Ani ten nejlepší muž není superhrdina a sám to prostě nezvládne.

I muž může být unavený, i muž si na něco může připadat příliš slabý. Ani ten nejschopnější muž nemůže rozumět všemu. Možná vám to nepřizná, jenže se to odrazí na jeho psychickém (a někdy i zdravotním) stavu. A nikdo, kdo je neustále přetěžovaný, nemá sílu na to být ještě k tomu všemu dobrým partnerem! Podělte se spravedlivě o všechny povinnosti a oba budete ve vztahu spokojenější.

6.     Muži milují jídlo


Pamatujete si ještě, co nás učili naše babičky? Cesta k mužovu srdci vede skrz jeho žaludek! Jistě, jakmile jsme dospěly, nejspíš jsme zjistily, že těch cest je rovnou několik, nicméně pravda je, že dobré jídlo potěší 99 % mužů.

Muži milují ženy, které dobře vaří, a ještě více milují ženy, které vaří pro ně. Jídlo připravené s láskou chutná prostě nejlépe! Takže i pokud nejste žádná šéfkuchařka, nebojte se toho. Zkuste mu připravit večeři a uvidíte, že to ocení víc než jídlo z té nejluxusnější restaurace.

7.     Každý potřebuje osobní prostor


To, že chce muž trávit čas se svými přáteli a ne s vámi, neznamená, že už vás nemiluje nebo že jste pro něho až druhořadá. Každý ale občas potřebuje relaxovat, uvolnit se a nabrat energii. Navíc, když budete neustále spolu, nebudete si pak společného času už ani vážit.

Určitě si i vy ráda občas odpočinete nad šálkem kávy s kamarádkami. Popovídáte si o věcech, o nichž se s muži povídat nedá. A není to proto, že byste partnerovi nedůvěřovala, ale prostě proto, že je to čistě ženská záležitost. I muži potřebují něco podobného, proč se na ně za to tedy zlobit?

Dejte muži možnost být sám.

8.     Muž je takové velké dítě. A věk na tom nic nezmění


Nezáleží na tom, jak starý váš partner je. V srdci je to stále malý kluk. Muže prostě nikdy nepřestane bavit si hrát, i když typy her se s věkem přece jen většinou mění.

Smiřte se s tím, že pokud muž právě hraje svou oblíbenou počítačovou hru, staví model letadla nebo kutí v dílně, je naprosto zbytečné na něj mluvit. Nebude vás vnímat (i když to tak možná bude vypadat).

Pokud chcete, můžete se zkusit ke hře přidat. Partnera tím jistě příjemně překvapíte. A jestliže to není nic pro vás, nevadí. Stačí, když budete respektovat, že každý relaxuje svým vlastním způsobem. Být někdy jako „velké dítě“ není ostatně zas tak špatné. Hry nás mohou naopak mnohému přiučit.

9.     Muži jsou citlivky. I když se snaží, aby to nebylo znát


Žádný muž nemluví rád o svých slabostech. A projevovat city, to je mnohdy mezi chlapy považováno za určitou zženštilost. Pravda ale je taková, že city máme všichni bez rozdílu. Někteří je projevujeme víc, jiní méně, ale máme je všichni.

Věnujte proto pozornost i činům, nejen slovům. Právě činy vypovídají o citech člověka mnohem víc než jakákoli slova.

(Nezapomeňte, že i muži mají rádi lichotky. Muži se mezi sebou totiž příliš vzájemně nechválí. A tak je docela možné, že jste jediná, kdo jim může říct něco pozitivního. Chvalte je za úspěchy, schopnosti, vzhled, cokoliv.)

Tagy: