9 věcí, které vám o ženě prozradí její make-up

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
4144

Ačkoli většina mužů při pohledu do dívčí tváře hodnotí pouze její krásu, ve skutečnosti z ní lze vyčíst mnohem víc než jen to, jak moc je dívka půvabná. Jistě, make-up sám o sobě slouží především ke zkrášlení, ale jeho výběr vypovídá především o charakteru člověka, který jej nosí.

Co můžeme tedy o dívce nebo ženě zjistit z toho, jak je namalovaná? Není toho málo!

Inteligenční schopnosti


depositphotos

Studenti z Harvardu rozdělili účastnice experimentu do tří skupin. První skupině nakázali nalíčit se, druhé skupině poslouchat pozitivně laděnou hudbu a třetí skupina měla nakreslit obrázek.

Následně byly dívkám předloženy inteligenční testy. Výsledky byly nečekané: Nejlepší výsledky měly ty ženy, které dostaly za úkol namalovat se.

Mladí vědci tento fenomén vysvětlili následovně: Ženy, které nosí s make-up, si připadají sebejistější, více se spoléhají na své vlastní schopnosti a rychleji a efektivněji se rozhodují.

Takže jestli chcete co nejlepší výsledek, nezapomeňte se ráno před zkouškou pěkně nalíčit!

 Hodnocení ostatních


depositphotos depositphotos

Studie ukázaly, že vkusně nalíčenou ženu hodnotí okolí jako schopnější a serióznější. Umě nalíčená žena působí kompetentnějším dojmem jak na své kolegy a nadřízené, tak například i na zákazníky. A to nejen na mužské pohlaví, ale i na ostatní ženy.

Vaše schopnosti a inteligence jsou samozřejmě nejdůležitější, ale pokud se ve své práci stýkáte s mnoha lidmi, nezapomínejte ani na to, jak působíte navenek.

Týmovost a schopnost vést


depositphotos depositphotos

Tady se role trochu obrací. Lidé bez make-upu působí většinou otevřenějším a přátelštějším dojmem, díky čemuž si rychleji získají důvěru ostatních. Takže pokud potřebujete velet týmu, s make-upem buďte opatrná. Nalíčenou šéfku nebudou brát podřízení vážně a bude pro ni obtížnější vydobýt si u nich respekt.

Osobnostní typ


pexels pexels

Make-up zvýrazňuje a zviditelňuje, že? Takže by bylo logické předpokládat, že make-up nosí s nadšením extroverty, kdežto introvertní dívky zůstávají přirozené. Jenže podle vědců je to právě naopak.

Introverti totiž rádi využijí možnosti „skrýt se za make-up“ a splynout tak s davem. Make-up se pro ně stává pomyslnou zdí mezi vnitřním a vnějším světem. Namalované introvertky se tak cítí venku mezi lidmi víc v pohodě a ne tak zranitelně, jako bez něj.

Obecně lze říct, že introvertky používají make-up k tomu, aby zapadly, zatímco extrovertky spíše k tomu, aby zdůraznily svou atraktivitu.

Vyspělost


pexels

Některé ženy prostě nechtějí vyrůst. Množství růžové a červené barvy ve tváři, jasné barvy, světlý make-up a zvýrazněné oči – to vše vypovídá o touze ženy zůstat stále dítětem. Takto namalovaným dívkám obvykle opravdu hádáme méně. Nutno ale poznamenat, že tyto mívají obvykle sklony k infantilnímu chování.

Sebedůvěra


depositphotos depositphotos

Není make-up jako make-up. Velmi výrazné líčení obvykle slouží k upoutání pozornosti. Nositelky červených a výrazných rtěnek bývají sebevědomé, společenské a občas taky tak trochu koketní (na čemž ale v rozumné míře není nic špatného).

Vědci provedli experiment, při němž měřili, na jak dlouho se mužský pohled zastaví na dívčí tváři. Zjistili, že na tváři dívky s červenou rtěnkou se mužské oči „zasekly“ v průměru na 7,3 sekundy, na tváři dívky s růžovou rtěnkou na 6,7 sekundy a na tváři nenalíčené dívky na 2,2 sekundy.

Červená rtěnka je pro může jednoduše atraktivní – takže pokud vám nevadí, že na vás budou zírat, jen do toho!

Stres a úzkosti


depositphotos

Dalším typem make-upu je takzvaný „maskovací“ make-up. Je příznačný pro lidi trpící stresem a úzkostmi z vlastního vzhledu. Líčením se snaží vykompenzovat (obvykle pouze domnělé) vlastní nedostatky. Takové ženy mají přímo panickou hrůzu z toho, že by se mohly před lidmi ukázat nenalíčené.

Průzkum ukázal, že 32 % dívek nevyrazí ani do obchodu, aniž by se nenamalovalo, a 10 % dívek nosí make-up dokonce i doma v soukromí.

Pokud nosíte make-up jen proto, abyste skryla svou pravou tvář, není to v žádném případě dobře. Zkuste někdy vyrazit ven nenamalovaná (nebo jen s jemným make-upem) a uvidíte, že se po vás jistě nikdo pochybně dívat nebude. Věřte si a buďte sebevědomá – konec konců, sebevědomí je na ženě mnohem atraktivnější než cokoliv jiného.

Temperament


depositphotos

Temperament ženy vyčtete nejlépe z barvy její rtěnky. Podle odborníků můžeme všechny odstíny rtěnek rozdělit do 4 základních skupin:

  • Červenou rtěnku nosí většinou dívky kreativní, pyšné a bezstarostné. Temperamentem se řadí buď mezi sangviniky, anebo mezi choleriky.
  • Růžovou rtěnku nosí obvykle dívky společenské a se smyslem pro humor. Nejčastěji mezi nimi najdeme sangviničky.
  • Odstíny fialové volí většinou dívky a ženy klidné a nenáročné. Najdeme mezi nimi melancholičky a flegmatičky.
  • Tělové odstíny rtěnek upřednostňují dívky milé a pečující. Většinou jde o flegmatičky.

Další charakteristické znaky


depositphotos

Způsob, jakým se dívka maluje, vypovídá o jejích návycích a chování. Zaměřme se na oči a oční linky:

  • Dlouhé, protáhlé a dokonale vyvedené oční linky napovídají, že půjde o ženu se sklonem k perfekcionismu.
  • Barevné oční stíny vypovídají o hravosti a tvůrčí povaze. Tyto ženy bývají také velmi spontánní.
  • Silná horní oční linka je typická pro praktické a logicky uvažující ženy, které rády cítí pevnou půdu pod nohama.
  • Silné spodní oční linky naopak vypovídají o emocionální a snílkovské povaze. Typické pro ženy, které stále lítají s hlavou v oblacích.
  • Kouřové líčení vypovídá o romantické povaze.