9 věcí, které byste měly navždy vyřadit ze svého šatníku (i přesto, že jsou v módě)

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 4 měsíci
545

Móda se mění neustále. To, co bylo ještě nedávno považované za naprostý nevkus, může už zítra dobýt módní molo. A naopak.

Na některé věci by ale bylo lepší navždy zapomenout – nejsou totiž estetické a nemají ani žádný praktický smysl.

Ozdobné klipsny do vlasů


jeweladdicts

Sponky s perlami nebo třpytivými kamínky dokážou strhnout všechnu pozornost na sebe. Každý šperk by ale měl pouze podtrhovat vaši přirozenou krásu, ne ji zastiňovat. Přílišné zdobení nebo třeba zlatá barva působí navíc extravagantně a nevkusně.

Existuje celá řada jiných spon, které jsou nenápadnější a elegantnější.

Syntetická krajka


depositphotos

Krajka působí jemně a žensky. Za poslední roky se její popularita vyšplhala až na samý vrchol. Není divu, krajkové šaty jsou krásné a určitě se ještě hodně dlouho udrží na vrcholu žebříčku oblíbenosti. Její oblíbenost bohužel vedla i k tomu, že mnozí výrobci začali vyrábět nekvalitní oděvy ze syntetické krajky pro masový trh.

Levné krajky ze syntetických materiálů ale postrádají jak jemnost, tak eleganci. Nahradila je lacinost a vulgarita.

Pokud nechcete utrácet peníze za kvalitní krajku, raději od ní úplně upusťte. Na krajce je opravdu hodně znát, z jakého materiálu je vyrobena.

Boty na skryté platformě


ashfootwear

Jediná funkce, kterou tyto boty mohou plnit, je, že vám přidají pár centimetrů navíc. Takže pokud od bot očekáváte jen to, budiž. Od bot obvykle ale očekáváme víc.

Takovéto boty nejsou samozřejmě vhodné k žádnému sportu. Jejich estetická funkce je také pochybná – vždyť platforma je prakticky neviditelná!

Pokud pátráte po hezkých vysokých botách, zvolte raději ty s klasickou barevně oddělenou platformou, podpatkem anebo s klasickou silnou podrážkou.

Akrylové svetry


mycookieland

Ano, nalézt dnes na trhu svetr z jiného materiálu je poměrně oříšek. To ale na faktu nic nemění. Akryl nemá prakticky žádné výhody: V zimě málo zahřívá, často elektrizuje, štípe nás na kůži a tvoří se na něm známé otravné „chuchvalce“.

Doporučujeme všechny svetry z tohoto materiálu vyřadit ze svého šatníku.

A čím zaplnit prázdné místo ve skříni? V ideálním případě kašmírovým svetrem. To je nejteplejší a nejtrvanlivější z materiálů. Jejich cena bývá ale vysoká. Pokud ale budete hledat, najdete i levné vlněné svetry s nízkým obsahem syntetických látek.

Polyesterové dlouhé sukně


everything5pounds saaki

Dlouhá sukně až k zemi je klasika, kterou může nosit jakákoli žena v jakémkoli ročním období – stačí zvolit správný materiál. Polyester vypadá lacině a neesteticky. U krátkých sukní to ještě není takový problém, ale v dlouhé sukni z tohoto materiálu budete vypadat jako oblečená ve stanu.

Volte raději přírodní hedvábí, denim nebo len.

 Letní kozačky


keddo malawifriends

Ačkoli krajka k teplému počasí prostě patří, ani ta nevyčaruje z kozaček letní obuv. Tyhle boty sice vypadají na první pohled originálně a hezky, jenže brzy zjistíte, že se nehodí k ničemu, co v létě nosíte. Nejdou dohromady ani s šortkami, ani s minisukní.

Krajkovou letní obuv najdete i v klasické variantě. Sáhněte raději po ní.

Džegíny


apricotonline ae

Kombinace legín a džínů je dalším výplodem módních návrhářů, který nemá žádné využití. Pro tělocvičnu jsou džegíny příliš formální, pro procházku po městě zase moc sportovní.

Raději si kupte jedny klasické džíny a jedny legíny na cvičení.

Harem kalhoty


gekkobohotique

S těmihle kalhoty to je jako na houpačce. Jeden rok je všechny ženy chtějí, další rok je všechny zatracují. Podle mužů jde o jeden z nejneoblíbenějších kousků z ženského šatníku, a to především proto, že v nich nevyniknou ženské křivky.

Harem kalhoty skutečně zkreslují poměr a proporce postavy – to je těžké popřít. Jsou ale vhodné třeba na jógu nebo tanec. A tam by také měly zůstat.

Takže pokud se nechystáte zrovna cvičit jógu, oblékněte si raději klasické letní kalhoty „culottes“. Pravda, tyhle kalhoty sluší spíš vysokým dívkám s dlouhýma nohama. Při troše snahy najdete ale i volné letní kalhoty dlouhé až ke kotníkům, které sluší všem.

Sportovní kraťasy


prettylittlething

Upnuté sportovní kraťasy z funkčních materiálů jsou určené k běhání anebo třeba na cyklistiku. Určitě ne k běžnému nošení. To si bohužel mnoho dívek neuvědomuje a nosí je po vzoru Kim  Kardashian i v kombinaci s elegantním formálním oděvem.

Ne všechno, co dělají celebrity, je ale zaručeně správné - nebo vkusné. Sportovní šortky se ke kabátu nebo krajkové halence prostě nehodí.

Klasických šortek je všude plno. Stačí si vybrat. Pokud hledáte kraťasy, které nebudou působit příliš odvážně (vhodné například do kanceláře), vyberte nějaké delší těsně nad kolena. Letos jsou v módě safari kraťasy s mohutnými kapsami – ani to není špatná volba, zvláště pokud je pro vás prioritní pohodlí.

Souhlasíte s námi? Nebo nějakým kouskům z vyjmenovaného seznamu přece jen ještě dáte šanci?