8 znaků toho, že jste mnohem přitažlivější, než si myslíte

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
10593

Snad všichni lidé o sobě sem tam pochybují a nacházejí na sobě nedostatky. Někdy je to užitečné – zdravá sebekritika nám umožňuje rozvíjet se, pracovat na sobě a odstraňovat možné chyby. Bohužel to ale často se sebekritikou přeháníme, sebevědomí jde dolů a my propadáme čím dál silnější depresi. Sebekritika tak lidem brání dosažení šťastného a naplněného života.

Právě těmto lidem, kteří si nevěří, jsou k sobě kritičtí a cítí se nešťastně, je dnešní článek určen. Doufáme, že vám alespoň trochu pomůže a vy pochopíte, že jste mnohem lepší, než si myslíte!

Moc často neslýcháte komplimenty


depositphotos depositphotos.

Stalo se vám někdy, že jste se na nějakou událost vážně vyfikli, ale nikdo vás za celý večer ani slůvkem neocenil? Začali jste pak o sobě pochybovat a začali jste věřit, že je na vás něco špatně?

Pravda je však pravděpodobně úplně opačná. Vypadali jste úžasně.

Proč vám tedy nikdo neskládal komplimenty? Lidé si prostě jen mysleli, že někdo jako vy nepotřebuje slyšet, jak skvělý je a jak mu to sluší. Vy to přece musíte vědět sami! A kromě toho jistě slýcháte lichotky na každém kroku. Z toho, jak vám každý lichotí, musíte být už hrozně unavení!

Takhle lidé skutečně uvažují. Ale věřte, to, že vám nikdo nelichotí, neznamená, že si o vás nemyslí, že jste úžasní!

Když už vám někdo zalichotí, zní lhostejně


depositphotos

Málokdy slýcháte lichotky, ale když už se to stane, zní tak nějak moc obyčejně. Jakoby vám dotyčný sděloval něco nezajímavého – nebo něco obecně známého.

Takový druh komplimentů často ženy uráží. Domnívají se totiž, že je lichotka neupřímná. Pravda je ale jiná.

Člověk, který vám sděluje kompliment lhostejným tónem, prostě předpokládá, že to, co říká, je dobře známá skutečnost. Něco, co všichni už dávno vědí.

Neznámí lidé se s vámi nezřídka pokoušejí navázat oční kontakt


depositphotos depositphotos

Je to prosté: Krátký pohled vaším směrem doprovázený úsměvem je přátelský signál. Dlouhý pohled do očí (a samozřejmě úsměv) je jasný projev snahy o navázání kontaktu. (Ale pozor. Pohled do očí doprovázený sveřepým výrazem ve tváři může naopak vypovídat spíše o agresi.)

Když se na sebe díváte, zvedají lidé obočí


depositphotos

Nadzvednutí obočí – to je něco zcela reflexivního, nevědomého. Lidé tak reagují vždy, když pohlédnou na někoho, kdo jim připadá atraktivní.

Pravděpodobně jste tomu nikdy nevěnovali pozornost. Zkuste se ale na pohledy druhých zaměřit. Pozvednuté obočí má několik významů:

  • Za prvé, lidé tímto způsobem signalizují, že jsou přátelsky naladěni a nechystají se vám ublížit.
  • Za druhé, jde o podvědomý pokus více rozevřít oči a lépe tak na vás vidět.

Pokud s někým mluvíte, špulí na vás rty


depositphotos. depositphotos

Další věc, kterou podvědomě děláme, když vidíme někoho přitažlivého, je mírné špulení rtů. Nejde o umělou grimasu, kterou známe ze selfíček. Je to jen krátký výraz, který se sotva mihne na tváři.

Proč to lidé dělají? Jde vlastně o podvědomý projev touhy políbit vás. Takové gesto ale rozhodně není nijak nežádoucí nebo vulgární. Při špulení rtů se může přistihnout naprosto kdokoli – stačí se podívat na někoho, kdo se nám líbí, a tělo zareaguje samo od sebe.

Při rozhovoru se lidé snaží zmenšovat vzdálenost mezi vámi


depositphotos

Nejenže se od vás lidé nesnaží udržet dostatečný odstup, právě naopak, snaží se stát co nejblíže u vás. Nenápadně se k vám během hovoru přibližují, takže na konci si můžete všimnout, že stojíte mnohem blíže jeden k druhému než na začátku.

Na druhé zřejmě působíte pozitivně, ve vaší blízkosti se cítí příjemně. Podvědomě se snaží dostat tak blízko, aby se vás mohli dotknout, obejmout vás a tak podobně. Někdy se dokonce může stát, že o vás při hovoru nechtěně zavadí rukou.

Každého překvapí, když se dozví, že o sobě pochybujete


depositphotos

Pokaždé, když se někdo dozví, že si nevěříte nebo trpíte nějakými komplexy, jsou upřímně překvapeni, a někdy se dokonce hlasitě smějí. Smích vás možná může urazit, ale zamyslete se nad tím. Smích znamená jen to, že druzí nedokážou pochopit, proč si nevěříte. Vždyť podle nich jste naprosto perfektní!

Lidé se k vám chovají buď velmi přátelsky anebo přímo nepřátelsky


depositphotos depositphotos

Nic mezi tím. Zdá se, že vás lidé buď milují anebo nenávidí. To vše znamená jen tolik, že nikdo k vám nedokáže být lhostejný. Někoho přitahujete, jiné zase vaše atraktivita přivádí do varu (například kvůli závisti).

Sebevědomí lidé, kteří netrpí žádnými komplexy, s vámi budou pravděpodobně jednat srdečně a přátelsky.

Na druhou stranu, máme-li být upřímní, všichni čas od času čelíme negativním emocím, všichni se občas, aniž bychom věděli proč, chováme k někomu odmítavě. Pokud se k vám tak někdo zachová, neberte si to osobně a nenechte se tím rozčílit. Za chováním takového člověka stojí nejspíš vlastní komplexy, nespokojenost a žárlivost.