8 principů, kterými se ve vztazích řídí všechny sebevědomé ženy

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
983

Manželští poradci ženám radí: Chcete-li být ve vztazích šťastné, musíte být psychicky a emocionálně silné. Co to ale přesně znamená? Jak být tou neustále omílanou „silnou ženou“? Jaké návyky by měla silná žena mít a čeho by se měla naopak vyvarovat?

Silné a sebevědomé ženy se řídí jistými principy. O 8 nejdůležitějších se s vámi podělíme. Řiďte se jimi a budete se cítit vždycky spokojeně!

1.       Nedovoluje ostatním, aby změnili její náladu


Emocionálně silná žena vždycky ignoruje klepy. Ze snahy nenávistných lidí ublížit jí si nic nedělá. Negativním lidem se snaží vyhýbat. Místo toho se obklopuje laskavými a pozitivními lidmi.

2.       Nebojí se projevit své emoce


Ženy, které své pocity skrývají, nemohou být ve vztahu šťastné. Nestyďte se projevovat starost anebo vyznávat lásku. Je velmi důležité umět své emoce projevit. Konec konců, je lepší sdílet své pocity a být odmítnuta, než je skrývat a trápit se.

3.       Nehrají si na oběť okolností


Silná žena má sama svůj život pod kontrolou, nehraje si na oběť. Vinu za své problémy nikdy nehází na okolnosti ve snaze vyhnout se zodpovědnosti. Umí se poučit z vlastních chyb a snaží se jim vyhnout v budoucnu.

4.       Umí říkat „NE!“


Schopnost říct v pravý čas „ne“ je jednou z nejdůležitějších věcí v životě i ve vztahu. Pokud chcete být šťastná, musíte si umět nastavit hranice. Nebojte se říct „ne“, ať už partnerovi, kolegovi nebo komukoli jinému.

5.       Nebojí se požádat o pomoc


Většina žen se ve snaze ukázat za každou cenu svou nezávislost a sílu zdráhá požádat ostatní o pomoc. Sebevědomá žena však zná svou hodnotu a nebojí se toho, co by si o ní mohl druhý pomyslet.

Podle psychologů jsou o pomoc schopny žádat jen silné osobnosti. Jen ty totiž dokáží racionálně posoudit své skutečné schopnosti a rozpoznat, kdy opravdu potřebují pomoc druhého.

Jestliže tedy z jakéhokoli důvodu nemůžete něco udělat sama, odložte „hrdost“ a požádejte o pomoc!

6.       Snaží se pracovat o maličko tvrději než ostatní


A to se netýká jen zaměstnání. Silná žena bude více pracovat i na svém vztahu. Chápe totiž, že výsledek stojí za to.

Na druhou stranu, zná své limity a nedovolí, aby ji práce naprosto vyčerpala. A pořád platí bod 4, na to nezapomínejte! Dělejte jen to, co sama chcete!

7.       Nenechají se rozhodit věcmi, které nemohou ovlivnit


Spisovatel Stephen Covey tvrdí, že jen 10 % událostí, které zažijeme, jsou náhodné a nezávisí nijak na našich rozhodnutích. 90 % událostí naopak závisí na tom, co vědomě děláme a jak na věci reagujeme.

Vždy, když se něčím začnete trápit nebo stresovat, zamyslete se a zeptejte se sama sebe, zda může vaše jednání nějak pomoci situaci změnit. Pokud ne, proč si dělat starosti? Stejně nic nezměníte.

Věnujte raději své úsilí něčemu, co můžete ovlivnit.

8.       Vědí, co opravdu chtějí


Nikdo neví lépe než vy sama, co doopravdy chcete a potřebujete. Jestliže necháte partnera „hádat“, riskujete rozpad vztahu. Nejenže jeho nebude bavit neustále hádat, co byste chtěla, spokojená nakonec nebudete ani vy sama – protože pravděpodobně nikdy nedostanete to, po čem toužíte nejvíc.

Silná žena ví, co chce, a nebojí se o tom mluvit. To mimo jiné znemožní komukoli druhému za ni rozhodovat.

Tagy: