8 důvodů, proč (podle mužů) zůstávají některé ženy pořád samy

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 6 měsíci
46446

Určitě máte mezi známými nějakou ženu, která působí jako skvělá partie, je hezká, chytrá, na první pohled nemá prostě žádnou chybu. A přesto je stále sama. Čím to je? Má snad tak neuvěřitelnou smůlu v lásce? Nebo dělá něco špatně?

Ptali jsme se mužů a zjistili jsme, co věčně osamělé ženy z jejich pohledu dělají špatně.

Tváří se vážně


Socioložka Jess Carbino zkoumala chování lidí na populárních seznamovacích aplikacích (Tinder a Bumble). Zjistila, že mnohé ženy se na svých fotografiích snaží napodobovat výrazy, které vídají u modelek na stránkách svých oblíbených časopisů.

Jenže zeptejte se mužů – takový výraz podle nich působí chladně, odmítavě a dokonce až arogantně. Takové ženě se proto většina mužů raději vyhne. Přednost dávají dívkám, které se na svých fotografiích usmívají, vypadají přátelsky anebo dokonce trochu stydlivě.

Chtějí se vdávat


Touha po svatbě a velké rodině většinu mužů vyděsí – a to i ty, kteří hledají vážný vztah, chtějí se usadit, oženit a založit rodinu. Mají pak jednoduše řečeno pocit, že ženu nezajímají jako osoba, ale že jen hledají někoho, s kým budou moci otěhotnět a kdo se o ně postará.

Zajímejte se nejprve o jeho charakterové vlastnosti, o jeho zájmy, zjistěte, zda máte podobné názory a teprve pak se ptejte na plány do budoucna. (Přesně tak to dělají i muži. To, zda se na vás začnou dívat jako na svou budoucí manželku a matku svých dětí, závisí na tom, zda se s vámi shodnou na všech ostatních důležitých věcech.)

Ve všem vidí problém


Některé ženy mají tendenci všechno dramatizovat a hledat skryté významy i tam, kde žádné nejsou – alespoň to si myslí muži. V uvažování a vyjadřování je mezi muži a ženami rozdíl. Zatímco muži vidí spíše celek a unikají jim detaily, u žen je to právě naopak – věnují pozornost každému detailu (třeba tónu řeči), ale mnohdy jim uniká celkové sdělení.

Nechceme zevšeobecňovat, ale možná je něco pravdy na tom, že když mluví muž, sděluje nějakou informaci, kdežto když mluví žena, vyjadřuje své pocity.

Při hovoru s druhým pohlavím bychom to měli mít všichni vždy na paměti. Vyhneme se tak mnohým nedorozuměním. Ženy by měly věnovat pozornost tomu, co muž říká, a nepátrat po skrytých významech, a muži by se zase měli více snažit číst mezi řádky. Nikdo z nás nemůže změnit způsob, jakým uvažuje, ale můžeme se aspoň snažit druhého pochopit.

Neumí vyjadřovat lásku


Nebo lépe řečeno, neumí ji vyjadřovat tak, jak by se mužům líbilo. Když ho chcete potěšit, uděláte to, co by potěšilo vás – to je jedna z nejčastějších chyb, kterou dělají nejen ženy, ale i mnozí muži.

Je důležité uvědomit si, že každý z nás mluví jiným jazykem lásky. Pro některé jsou důležitá sladká slůvka, pro někoho jiného třeba romantická gesta. Někdo ocení to, jiný zas ono. Pokud ho opravdu milujete, udělejte to, co považuje za romantické on, ne vy.

Podle psychologů je pro muže nejdůležitější, aby cítili, že si jich jejich ženy váží. Pro ženy je zase nejdůležitější, aby jim muži projevovali své city a chovali se romanticky. Takže pokud mu chcete udělat radost, dost možná uděláte lépe, když ho místo objímání a líbání vyslechnete a projevíte upřímný zájem o to, co vám chce říct.

Chtějí příliš mnoho


Podle mužů jsou nároky žen na muže (z hlediska sociální statutu a finanční situace) mnohem vyšší než je tomu naopak. Muž musí hodně vydělávat, aby dokázal zajistit celou rodinu, také musí být silný, chytrý a musí si umět s chladnou hlavou poradit v každé situaci.

Některé ženy mají prý celý nekonečný seznam toho, co od muže očekávají – a přitom zapomínají na to, co mohou samy nabídnout.

My si myslíme, že mít vysoké nároky není nic špatného. Jen by měl být každý schopen nabídnout totéž, co požaduje.

Nedbají o sebe


Mnoho mužů považuje za nejdůležitější vlastnost ženy to, že si je vědoma vlastní hodnoty. Jistě, při výběru životního partnera hraje roli mnoho faktorů: charakter, intelekt, společné zájmy a tak dál. Vzhled ale vždycky byl a vždycky bude tou první věcí, které si na druhé osobě všimneme. A u mužů to platí obzvlášť.

To, že o sebe žena dbá, o ní navíc vypovídá, že zná svou cenu a má svou důstojnost. Není nutné narodit se s šíleně dlouhýma nohama,  modrýma očima a s košíčky velikosti D – podstatné je, abyste chodila upravená, dobře oblečená, abyste se nehrbila, abyste se usmívala a abyste prostě po všech směrech pečovala o své tělo.

Mimochodem, mužům vůbec nezáleží na nějakých módních trendech a většina mužů ani příliš neholduje výraznému líčení, zvětšeným rtům a prodlouženým řasám.

Žijí v iluzi


Romantické filmy a knihy prý ženám vnukly představu, že na ně kdesi čeká dokonalý muž – princ na bílém koni. Sny o takovém muži prý už pokazily nejeden vztah. Ženy, které sní o osudové lásce, prý právě kvůli přemrštěnému očekávání bývají nakonec méně šťastné než realistky.

Pravda je, že reálný život nemůžeme zaměňovat se smyšleným romantickým příběhem. Realita není pohádka od Disneyho a nikdo, žádný muž ani žádná žena, není bez chyby. To ale neznamená, že bychom neměli toužit po opravdové lásce, nebo že bychom měli zůstávat s někým, s kým jsme nešťastné.

Jsou příliš samostatné


Všechno řeší samy, vše berou do vlastních rukou. Pravda, taková vlastnost je někdy určitě vítána, ale pravda je, že většina mužů si chce připadat potřebně. Silné a nezávislé ženy působí dojmem, že nikoho nepotřebují – a právě proto zůstávají samy.

Jednoduchá rada zní: Nesnažte se všechno řídit samy, nechte muže vyjádřit názor a zapojit se do vztahu. Respektujte ho. Nemusíte ho nechat, aby rozhodoval za vás – ani jeden z vás nepotřebuje „šéfa“. Buďte rovnocennými partnery.

Tagy: