7 signálů, podle kterých poznáte, že je (do vás) zamilovaná

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
12012

Z průzkumů vyplývá, že až 48 % mužů se zamiluje na první pohled. Své city ale otevřeně přiznávají v průměru až o 3 měsíce později než dívky. A ačkoli to tak někdy nevypadá, muži jsou prý i citově zranitelnější (možná právě proto tolik váhají s projevením svých citů).

Že za muže často hovoří spíš činy než slova, je dobře známý fakt. Podle profesorky Susan Whitbourne ale to samé platí i pro ženy. Profesorka je přesvědčena, že zamilované dívky vysílají nevědomé neverbální signály, které jejich city vždy spolehlivě odhalí. Například dívka, která se nikdy příliš nezajímala o módu a kosmetiku, náhle začne chodit nalíčená a tenisky vymění za střevíčky – jasné znamení!

Jestliže chcete nenápadně odhalit (anebo si třeba jen potvrdit) city nějaké dívky, zaměřte se na tyto signály:

Dlouhé pohledy do očí


Unsplash

Podle pozorování psychologů se zamilovaní lidé dívají během hovoru jeden druhému do očí 75 % celkového času. Kamarádi si do očí hledí asi jen 30-60 % času, záleží na stupni důvěrnosti. ¨Jestliže vám věnuje dlouhé pohledy a zároveň se ještě usmívá, je to jasné znamení sympatie.

Dalším podobným signálem je i takzvaný „lepkavý pohled“. Dívka z vás prostě nedokáže odtrhnout oči ani při dělání jiných věcí (například pije kávu nebo si obléká kabát a přitom visí očima stále na vás). Jednoduše řečeno – nedokáže od vás „odlepit“ zrak.

Nechává se ochraňovat


Mgm

I ta nejsamostatnější a nejsilnější dívka má tendenci chovat se před mužem, do něhož je zamilovaná, bezbranně. Takže až po vás bude chtít pomoct s odstraněním maličkého pavoučka nebo otevřením sklenice marmelády, nemyslete si, že by si bez vás neporadila.

Pamatujte, že i toto chování je naprosto podvědomé, takže snažit se ženě vysvětlit, že to přece zvládne sama, nemá smysl – prostě si na chvíli zahrajte na hrdinu.

Krásná chůze


Warnerbros

Záda drží rovně, houpe se v bocích – tohle chování má evoluční původ. Z evolučního hlediska je úkolem ženského těla přitáhnout mužovu pozornost. Ženské proporce a krásná chůze budí dojem zdraví a plodnosti. Z toho důvodu muže krásná dívčí chůze přitahuje a proto si takovým způsobem zamilované ženy vykračují.

Náhodné doteky


Mgm / Warnerbros

Ve společnosti milované osoby se všichni chováme uvolněněji, přestáváme se pečlivě kontrolovat a následkem toho pak dochází k dobře známým „náhodným“ dotekům. Lidé jsou prostě kontaktní bytosti – tak to je – a vědomě i podvědomě se chceme dotýkat milovaných osob.

Sleduje vás na sociálních sítích


Atlanticrecords

Když se o někoho nezajímáme, nemyslíme na něho víc než je nutné. Rozhodně nemáme zapotřebí vyhledávat s ním kontakt, sledovat ho na sociálních sítích a tak podobně. Naopak, pokud se nám někdo líbí, chceme o něm vědět co nejvíce.

Jestliže vám sama od sebe zaslala třeba žádost o přátelství, píše vám nebo lajkuje a komentuje vaše fotky, je to rozhodně signál jejího zájmu.

Roztržitost


Foxmovies

Zamilovaní lidé se sice snaží vždycky před předmětem svého zájmu vypadat co nejlépe, jenže pravda je taková, že jim to většinou zrovna moc nevychází. Čí víc nám totiž na něčem záleží, tím jsme nervóznější a nervozita, jak určitě víte, dokáže všechno pokazit.

Poblouzněné dívky jsou roztržité, nervózní, a můžou působit i trochu nepřítomným dojmem. Dokonce i ta nejdochvilnější dívka může přijít na schůzku pozdě, zatímco ta nejvýřečnější z dívek zase nebude schopná sestavit kloudnou větu.

Změny ve vizáži


Instagram

Jistě, každý chceme vypadat dobře a být fit především sami kvůli sobě – ale přiznejme si to, všichni se taky chceme líbit svým partnerům. Pokud dívka náhle změní svůj vzhled brzy poté, co se s vámi seznámila, je dost pravděpodobné, že se vám prostě jen chce víc líbit.

Ženy, které se nerady líčí, si najednou kupují drahá líčidla, tenisky vyměňují za střevíčky a svou vytahanou mikinu za elegantní šaty. Možná si dokonce nechají udělat nehty, zajdou ke kadeřnici a k večeři si začnou dávat jen lehký salát (protože přece musí před další schůzkou shodit to kilo navíc).

Tagy: