7 mužských vlastností, které napovídají, že bude úžasným manželem

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
913

Jak si představujete ideálního manžela? Každá žena by pravděpodobně dokázala vyjmenovat celou řadu vlastností, které by měl její ideální muž mít. Jak se tyhle „ideální představy“ ale liší od reality? Co by ženy měly od mužů doopravdy chtít?

Možná jste celý život měla nějakou ideální představu toho, jak by měl váš budoucí manžel vypadat – nakonec jste ale šťastná s někým úplně jiným. Stalo se vám to? Nebyla byste první ani poslední! Naše představy se prostě od reality liší. Až zkušenost nás naučí, co je vlastně doopravdy na tom druhém podstatné.

Jestliže ale nechcete ztrácet čas sbíráním zkušeností, můžete se poučit z toho, co zjistili psychologové. Tohle jsou podle nich vlastnosti, které zaručují, že s ním budete šťastná!

1. Je chytrý


Finští psychologové zjistili, že inteligentní muži mívají zdravější a šťastnější vztahy. Takoví muži totiž bývají věrní a čestní (a kromě toho obvykle i vydělávají víc než jejich méně chytří kolegové!).

Zajímá vás, jak na tohle vědci přišli? Celých 27 let pozorovali odborníci z Finska celkem 200 000 mužů (od jejich 18 do 45 let). Zkoumali jejich vztahy, manželství i rodiny. Ačkoli hraje roli celá řada faktorů, závěr pokládají vědci za jednoznačný. Inteligence má na míru štěstí v manželství přímý vliv.

2. Váží víc než vy


Vědci z Univerzity v Tennessee zjistili, že manželství bývají šťastnější, pokud muž váží víc než žena. V takovém případě se oba manželé cítí lépe. Na tom, v jaké formě oba dva jsou, přitom vůbec nezáleží. Roli hrálo jediné: Rozdíl ve váze mezi mužem a ženou.

Váha je samozřejmě pouze jedním z mnoha faktorů, které mají vliv na štěstí ve vztahu. Rozhodně to neznamená, že manželství, v němž muž váží méně než žena, nemůže být šťastné. Pravděpodobnost tu je ale nižší.

Výzkum ale zároveň dokázal, že ženy nemusí být štíhlé jako modelky, a muži zase nemusí mít postavu Ramba, aby mohli najít šťastný vztah.

3. Má smysl pro humor


Psychologové už dávno potvrdili, že pro ženy je při výběru partnera podstatnější smysl pro humor než vzhled. Možná to souvisí s tím, že ženy často podvědomě spojují smysl pro humor s inteligencí. Muž, který umí vtipkovat, tak na ně působí inteligentním a okouzlujícím dojmem.

Jak je to ale se smyslem pro humor v dlouhodobých vztazích? Psychologové zdůrazňují, že humor je různý - co přijde legrační jednomu, nemusí přijít legrační druhému a obráceně. Proto je dobré najít si takového partnera, který nejenže rád žertuje, ale hlavně má stejný smysl pro humor jako vy. Důležité je, aby vás dokázal rozesmát!

4. Je citlivý


Jistě, všichni jsme živé bytosti a máme city! Neexistuje muž, který by je neměl. Jenže mnozí je rádi skrývají pod maskou mužné odvahy a egoismu.

Muži se často domnívají, že ženy touží právě po takových mužích: silných, neotřesitelných. Dokonce i mnohé ženy si myslí, že takový muž bude ideálním partnerem!

Jenže praxe ukazuje, že vztahy a manželství jsou mnohem spokojenější, když ani jeden z partnerů své emoce a pocity neskrývá. Muži, kteří se nebojí svěřovat, jsou sami spokojenější a navíc umí i lépe naslouchat a porozumět svým ženám. 

Profesor psychologie John Gottman zkoumal celých 12 let 130 heterosexuálních párů. Výsledky výzkumu byly nezpochybnitelné: Manželé, kteří spolu dokážou mluvit o svých pocitech, vzájemně se svěřovat a podporovat se, jsou mnohem šťastnější, méně se hádají a nerozvádějí se.

5. Podporuje vás


Mnoho lidí vyjadřuje druhým podporu jenom tehdy, když je jejich partner smutný, naštvaný nebo deprimovaný. Profesorka Shelly Gable z Kalifornské univerzity ale zjistila, že podpora v radostných chvílích je pro vztah mnohem důležitější.

Takže až se příště s někým seznámíte, všímejte si hlavně toho, jak se k vám bude chovat, když se vám povede něco dobrého. A nezapomeňte, že muži potřebují být podporováni a oceňováni, stejně jako my!

6. Podporuje vás ve vaší kariéře


Emancipaci máme dávno za sebou, ale mnozí muži jsou stále přesvědčeni, že manželčino místo je doma v kuchyni. 

Studie zveřejněná v roce 2005 uvádí, že za rozhodnutím skončit s ženinou kariérou stojí v 2/3 případů právě manžel.

Počet žen, které touží skloubit rodinu s kariérou, je ale den ode dne větší. Právě proto je genderová rovnost tak důležitá. Výzkum ukázal, že pracující ženy, které jejich manželé v kariéře podporují, jsou mnohem šťastnější a pravděpodobnost rozvodu u takových manželství klesá.

7. Není přehnaně ambiciózní a nelpí na penězích


Vědci z Univerzity Brighama Younga studovali 1700 párů a zjistili, že muži, pro které nejsou peníze a jejich vydělávání na prvním místě, mívají stabilnější a šťastnější vztahy.

Naopak muži a ženy, pro které byly peníze prioritou, neuměli správně řešit konflikty a nedokázali spolu komunikovat.

Finance jsou stále jedním z nejčastějších příčin hádek a sporů ve vztazích, takže nelze říci, že by nebyly důležité. Neměly by však být nejdůležitější.

Tagy: